Haber 7

HSBC'nin yeni CEO'su belli oldu! İşte maaşı...

İngiliz bankacılık devinde gelecek yıl görevinden ayrılacak olan Stuart Gulliver'den boşalan koltuğa John Flint oturacak.
GİRİŞ 12.10.2017 17:04 Dünya Ekonomisi
Metin Boyutu
HSBC'nin yeni CEO'su belli oldu! İşte maaşı...

HSBC, gelecek yıl emekli olacak CEO Stuart Gulliver'in görevini şu an bireysel bankacılık ve varlık yönetimi bölümünün başında olan John Flint'in devralacağını açıkladı.

28 YILDIR BANKADA

Britanyalı otoriteler, İngiliz bankasının CEO koltuğuna dışarıdan bir atama yapmaya teşvik etmesine rağmen görevi içeriden bir isim olan John Flint'e verdi. 1989 yılından bu yana HSBC'nin çeşitli kademelerinde çalışan Flint, daha önce de Gulliver'in personel şefliğini yapmış ve deneyimli yöneticinin CEO koltuğundaki öncelikli adaylarındandı.

John Flint, 21 Şubat 2018 tarihinde Gulliver'den boşalan koltuğa oturacak. 

7 yıldır HSBC'nin en üst düzey yöneticisi olan Gulliver, grup CEO'su olarak asli rolünün şirketi halefine aldığından daha iyi bir halde teslim etmek olduğunu söyledi ve John Flint sayesinde şirketin emin ellerde olacağını belirtti.

Stuart Gulliver'in döneminde Flint, büyük cezalar sonrası Avrupa'nın en büyük bankasını varlıkları satmak ve kaynakları Asya'ya kaydırmak suretiyle yeniden şekillendirmişti. Flint, kariyerinin ilk 14 yılını Asya'da geçirmişti.

1.2 MİLYON STERLİN MAAŞ

HSBC'nin başına geçecek olan John Flint'in ücreti de belli oldu. Flint, yeni makamında yıllık 1.2 milyon sterlin net taban maaş ve 1.7 milyon sterlin sabit ödeneğin yanı sıra 360 bin sterlin de emeklilik ödeneğinin sahibi olacak. Flin'in yeni sözleşmesi bunların yanı sıra taban maaşının yüzde 215'i oranında yıllık prim ve yüzde 320'si oranında da uzun vadeli prim öngörüyor.

Yorumlar

9
 • Misafir

  11 ay önce Şikayet Et futbolcu maaşının çok altında fener bu sene hiç oynamayan Van Persie’ye yıllık 4 milyon 900 bin Euro ödüyor.. yatan adama bu kadar veriliyorsa çalışan adama verdikleri az bile
  Toplam beğeni
  • can

   11 ay önce Şikayet Et fghj 1 sterlin 1.12 euro arada uçurum gibi bir farkmış gibi söyledin sanki
  • Fghj

   11 ay önce Şikayet Et Sterlin diyo sen eurodan bahsediyosun
   Toplam beğeni
 • Vatansever

  11 ay önce Şikayet Et Akbil vermisler mi adama? Vermemislerse calisilmaz o iste aga..
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  11 ay önce Şikayet Et Fakirligin gozuuu ciksin
  Toplam beğeni
 • Yahya

  11 ay önce Şikayet Et Bankayı verseydiniz
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  11 ay önce Şikayet Et Zenginin mali zugurdun çenesini yorar derler boşuna yormayalım kendimizi
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.