Haber 7

Trump'tan S.Arabistan'a çağrı! Zamanlamaya dikkat

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi yetkililere, Yemen'de yardıma muhtaç kişilere gıda, yakıt, su ve tıbbi malzeme ulaştırılmasına izin vermeleri çağrısında bulundu.
GİRİŞ 07.12.2017 04:32 DÜNYA
Metin Boyutu
Trump'tan S.Arabistan'a çağrı! Zamanlamaya dikkat

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Trump'ın Yemen konusundaki değerlendirmesi paylaşıldı.

Trump, açıklamasında, "Yemen'deki muhtaç kişilere gıda, yakıt, su ve tıbbi malzeme ulaştırılmasına izin vermeleri konusunu Suudi Arabistan yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yapmaları için hükümetimdeki yetkililere talimat verdim. Bu, insani nedenlerde hemen yapılmalıdır." ifadelerini kullandı.

 

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Trump'ın Yemen açıklamasını, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığı gün yapması dikkati çekti.

Yemen'de 2014'ten bu yana meşru yönetim güçlerine karşı ortak silahlı eylemler düzenleyen Husiler ile Salih yanlıları arasında bir süredir anlaşmazlık yaşanıyordu. Taraflar arasındaki çatışmalar geçen cumartesi sabahı Sana'da yeniden alevlenmişti.

Eski Yemen Cumhurbaşkanı Salih, pazartesi günü başkent Sana'dan güneydeki Senhan ilçesine giderken yolda Husiler tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştü.

Yorumlar

40
 • kurt

  1 yıl önce Şikayet Et cagri degil emir...........
  Toplam beğeni
 • halil

  1 yıl önce Şikayet Et Haysiyet yoksunu!insanlık müsveddesi ahlaksız!sanki yemen ve daha nice islam topraklarında fitne çıkarıp kana bulayan siz değilmişiniz gibi. Suudi ve benzeri uşaklarınızla beraber tezgahlıyorsunuz bize yutturamazsınız.Allah topunuzun belasını versin!
  Toplam beğeni
 • oraloğlu

  1 yıl önce Şikayet Et nasihat: ne yaparsan yap,,sözde ne iyilik edersen et... yapılan rezillikler örtülemez.
 • Yusuf KAPLAN

  1 yıl önce Şikayet Et bence ilk basta amerika incirlikten cikarilmali daha sonra konsoloslugu iptal edilmeli daha sonra ayasofya acilmali ve burdaki yahudilerin sinagoglari kapatilmali ve mal varliklarina el konulmali ve sinirdisi edilmeli ve filistine asker gonderilip filistindeki halki koruyacagiz denerek yiginak yapilmali ve zaten bunlari yaparsak ya 3. dunya savasi cikar yada korkar geri adim atarlar.
  Toplam beğeni
 • ÇAKIR

  1 yıl önce Şikayet Et EY müslümanlar nerdesiniz niye sesiniz çıkmıyooooooor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.