Haber 7

Katar'dan savaş jeti hamlesi!

Katar, Fransa'dan 12 savaş jeti almasını öngören bir anlaşma imzaladı. Anlaşmada aynı uçaktan 36 tane daha alma opsiyonu bulunuyor.
GİRİŞ 07.12.2017 12:22 DÜNYA
Metin Boyutu
 Katar'dan savaş jeti hamlesi!

Katar, Fransa'dan 12 Rafale savaş jeti almasını öngören bir anlaşma imzaladı. Anlaşmada aynı uçaktan 36 tane daha alma opsiyonu bulunuyor.

Suudi Arabistan'ın baskı uyguladığı komşusu, Fransa devletinin sahip olduğu Nexter şirketinden 490 tane zırhlı araç almak için de niyet beyanında da bulundu.

 

 

Ayrıca 50 Airbus A321NEO tipi uçak alınması için de anlaşma imzalandı. Bunda da 30 tane daha aynı uçaktan alma seçeneği yer alıyor.

Reuters’ın son dakika haberi olarak duyurduğu anlaşmalar, Doha’daki metro sisteminin yapılması ve yürütülmesini de Fransa’nın RATP ve SNCF şirketlerine bırakıyor.

Yorumlar

13
 • isa

  1 yıl önce Şikayet Et uçagımız olsaydı bizden alırlardı. adam kendini güvence altına almak için acele ediyor bizdende alıyor. s400 ler 2019 da gelecek niye zırt diye olmuyorda ondan
  Toplam beğeni
 • Baris

  1 yıl önce Şikayet Et Turkiye'den niye almamislar?
  Toplam beğeni
 • Niye gardaş

  1 yıl önce Şikayet Et Hadi savaş uçağını anladık da zırhlı araç ta bizim ejder yalçın dururken niye gidip Fransa'dan alıyon
  Toplam beğeni
  • Yusuf Avcı

   1 yıl önce Şikayet Et 490 tane ejderi kac yilda teslim edeceksin.acil lazim adamlara
 • Önemsiz

  1 yıl önce Şikayet Et Uçak üretiyoruzdami bizden almıyorlar ne çok boş konuşuyoruz bizden de bir sürü zırhlı araç aldılar dahada alacaklar BMC 3 -4 vardiya çalışıp siparişleri yetiştiremiyor yoksa adamlar ortak oldukları firmadan almayıp nie dışardan alsınlar
  Toplam beğeni
 • Misafir

  1 yıl önce Şikayet Et ne oldu hani kardeş ülkeydik hep hikaye kaymağı başkası yesin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.