Haber 7

Türkmenler kararını verdi!

Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılacak olan genel ve yerel seçimler için Irak Türkmenleri, birleşerek güçlü bir koalisyonla katılacaklarını açıkladı.
GİRİŞ 13.01.2018 04:30 DÜNYA
Metin Boyutu
Türkmenler kararını verdi!

Irak Türkmenleri, mayıs ayında gerçekleştirilecek genel ve yerel seçimlere "Irak Türkmenleri Cephesi" adlı koalisyon çatısı altında güç birliği yaparak katılma kararı aldı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Koalisyona ITC, Milliyetçi Türkmen Hareketi Partisi, Türkmeneli Partisi, Türkmen Karar Partisi, İslami Türkmen Vefa Hareketi Partisi ve Irak Türkmen İslami Partisi katılacak." dedi.

Söz konusu partilerin yanı sıra Bedir Örgütüne bağlı Türkmen adaylar ile bazı bağımsız adayların da koalisyonda yer alacağını belirten Salihi, Türkmenlerin hak ve hukukunu garantiye almak için güçlü bir koalisyonla seçimlere girmek için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Irak Bakanlar Kurulu, genel ve yerel seçimlerin 12 Mayıs'ta yapılmasına karar vermişti.

Yorumlar

3
 • Tomarzalı seyit

  10 ay önce Şikayet Et Irak Türklerinin başına ne geliyorsa birlik beraberlik içinde ve örgütlü bir şekilde hareket etmemelerinden geliyor. sunni şii ayrımı yapmadan birlikte hareket etseler Türkiye dende aldıkları rüzgarla hak ettikleri yerde olurlar. orada bulunan diğer topluluklara bile fayda sağlarlar. Allah birlik ve beraberliklerini artırsın yar ve yardımcıları olsun.
 • Mardinli Türkmen

  10 ay önce Şikayet Et Türkiye neden irak ve suriyedeki Turkmenleri organize etmiyor siyasi ve askeri eğitim vermiyor
 • misafir

  10 ay önce Şikayet Et türkmenler önce siilik ve sunnilik isini bir tarafa birakarak türkmenlik etrafinda toplanmalilar,yoksam irakda söz sahibi olmalari mümkün degildir.
 • hakkı

  10 ay önce Şikayet Et ıraklı türkmenler olsun filistinliler olsun suriye tunus halkı bu siyasi parti olayına ehemmiyet göstermesi gerekiyor.bir devlette yönetimi şekillendiren siyasi partilerdir.
  Toplam beğeni
 • Demir ersoy

  10 ay önce Şikayet Et Nihayet bir uyanın yanin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.