Haber 7

İsrail Filistinlilere ait araziye el koydu

İsrail, Yahudi yerleşim projesine katılmak üzere Filistinlilere ait 52 dönümlük tarım arazisine el koydu.
GİRİŞ 13.02.2018 15:18 DÜNYA
Metin Boyutu
İsrail Filistinlilere ait araziye el koydu

İsrail'in Batı Şeria'daki Kalkilya kentindeki Zanun beldesinde Filistinlilere ait 52 dönümlük araziye el koyduğu bildirildi. Zanun beldesinde Yahudi yerleşim yeri dosyasından sorumlu Hasan Şabita, İsrail askerlerinin Zanun'da el konulan 52 dönüm araziye ilişkin tebligatları çiftçilere teslim ettiğini söyledi.

TOPRAKLARA EL KONDU

"El konulan araziler belde sakinlerine ait. İnsanlar bu tarım arazilerinden geçimlerini sağlıyor ve buraların sürekli bakımını yapıyor." diyen Şabita, Alfei Menashe Yahudi yerleşim yerinin genişletilme projesi için Filistinlilerin topraklarına el konulduğunu ifade etti.

 

 

GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK

Yerleşim yeri dosyası sorumlusu Şabita, bölge sakinlerinin yasal haklarını aramak için gerekli adımları atmaya hazırlandığını ve bu toprakların dedelerinden miras kaldığını, kendilerine ait olduğunu gösteren belgelerin ellerinde bulunduğunu belirtti.

Batı Şeria'da Yahudi yerleşim yerlerine yakın olan Filistinlilere ait arazilere sık sık İsrail yönetimi tarafından el konuluyor veya çiftçilerin arazilerine ulaşıp bu yerleri işlemesi engelleniyor.

Yorumlar

13
 • ramazan37

  8 ay önce Şikayet Et Önünüze çıkan yere el koyun. Filistin,ırak,libya,mısır,afganistan,suriye ve ismini sayamadığım dünyanın bir çok yerine. Ama unutmayın oralar sizede kalmaz.....
 • Ali osman

  8 ay önce Şikayet Et İyi yapmış lazım değil Filistin’e ne yapacak
 • olcay

  8 ay önce Şikayet Et Allahım al canımı kurtulayım.Ya da fırsat ver siyonistleri temizleyelim,yeter artık bu zulüm bitsin!!!!!
 • .....

  8 ay önce Şikayet Et Kafirler dönüm dönüm her tarafı ele geçiriyorlar.Sözde uyanıklık yapıyorlar.Bunun hesabını vereceksiniz.
  Toplam beğeni
 • ver mehteri

  8 ay önce Şikayet Et Kafirler Allahın da size el koyması yakındır mazlumların duasından kurtulamayacaksınız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.