Haber 7

İran'da yolcu uçağının enkazı bulundu!

Dün içindeki 66 kişiyle birlikte düşen İran yolcu uçağının enkazının bulunduğu açıklandı.
GİRİŞ 19.02.2018 13:14 DÜNYA
Metin Boyutu
İran'da yolcu uçağının enkazı bulundu!

İran'ın ISNA haber ajansı, içindeki 60 yolcusu ve 6 kişilik mürettebatıyla birlikte, İsfahan'daki dağ kasabası Semirom yakınlarında düşen uçağın enkazının bulunduğunu duyurdu. 

Çift motorlu ATR tipi yolcu uçağı dün yerel saatle 08.00’de başkent Tahran’dan Yasuc kentine harekete geçmiş ancak uçağın 08.50 sularında radardan kaybolduğu ifade edilmişti.

 

 

Açıklamasında "Uçakta biri çocuk 60 yolcu ve 6  mürettebat, toplam 66 kişi bulunuyordu" ifadesini kullanan İran'ın Aseman Havayolları şirketi, kazada hiç kimsenin kurtulmadığını duyurmuştu.

Kötü hava koşulları yüzünden dün uçağın enkazına ulaşılamamıştı. Kar ve fırtına nedeniyle helikopterlerin bölgeye sevk edilemediği, dağlık bölgede düşen uçağın aranmasıyla ilgili zeminden yapılan çalışmaların devam ettiği belirtilmişti.

On yıllarca süren uluslararası yaptırımlar, İran'ın uçaklarının yenilenmemesine ve ülkedeki uçak kazalarının artmasına neden oldu. ABD, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa ve İngiltere ile Almanya'dan oluşan P5 + 1 ülkeleriyle 2015'te nükleer anlaşma imzalayan İran, Airbus ve Boeing'den çok sayıda yolcu uçağı almak için anlaşmalar da yapmıştı.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.