Haber 7

Olay fotoğraflar! Yere yıkıp silah doğrulttular

Filistin Ramallah'taki gösteride yasa dışı Yahudi yerleşiminin yakınındaki protestocular, İsrail askerlerinin tüyler ürperten sertliğiyle karşılaştı. Bir kadın sağlık çalışanı askerlerin elinden silahları almaya çalıştı, İsrail askerleri bir başka çalışana silah doğrulttu.
GİRİŞ 12.03.2018 16:29 DÜNYA
Metin Boyutu
Olay fotoğraflar! Yere yıkıp silah doğrulttular

İsrail askerleri, Ramallah yakınlarında protesto gösterisi düzenleyen Filistinlilere yardım etmeye çalışan sağlık çalışanlarına silah doğrulttu.

Uluslararası haber ajansı Reuters, Beyt El'de yaşanan dehşet anlarını dünyaya çarpıcı fotoğraflarla duyurdu.

 

Bir göstericiyi yere yıkan İsrail askerlerine Filistinli bir kadın sağlık çalışanı müdahale ediyor. Korkusuzca askerlerin elindeki silahları almaya çalışandan kurtulan askerler, bu kez başka bir sağlık çalışanına yönelip silah doğrultuyor.

Reuters, gösterinin gerçekleştiği Beyt El'in yasa dışı Yahudi yerleşimi olduğunu bildiriyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla, geçen sonbahar Ortadoğu alev almıştı.

Gösteriler dünyanın dört bir yanına yayılmış, Filistin'deki çatışmalarda onlarca protestocu İsrail askerlerinin saldırıları sonucu yaşamını yitirmişti.

Tepkilere rağmen Washington yönetimi geri adım atmadı ve önümüzdeki aylarda büyükelçiliğin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınacağı açıklandı.

Yorumlar

3
 • metehan

  1 yıl önce Şikayet Et öso ile sınır olunca da böyle artislik yapacakmısınız bakalım
 • Korkaklar

  1 yıl önce Şikayet Et Tam teçhizat giyinmiş sanki dersin bütün dünya ile savaşıyorlar.Katiller tek bildikleri topraklarını işgal ettikleri Filistinlikeri öldürmek.
 • kaçacak delik

  1 yıl önce Şikayet Et israil askerlerinin korkudan tir tir titreyeceği gün geliyor. silahsız insanlara saldırmak kolay. silahlı askerleri karşılarında görünce dört bucak kaçacaklar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.