Haber 7

Azerbaycan’dan ABD’ye nota

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, ABD'nin Kongre binasında, tanınmayan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti için etkinlik düzenlenmesine ve rejim Başkanı Bako Saakyan'ın ağırlanmasına haklı tepkisini gösterdi.
GİRİŞ 12.03.2018 16:54 DÜNYA
Metin Boyutu
Azerbaycan’dan ABD’ye nota

“Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarında oluşturulmuş uyduruk rejimin “cumhurbaşkanı” Bako Saakyan’ın ABD’ye ziyareti ve Kongre binasında uyduruk rejim için etkinlik düzenlemesiyle ilgili ABD’nin Bakü Büyükelçisi Robert Cekuta Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Aynı zamanda Azerbaycan’ın Washington Büyükelçisi Azerbaycan’ın haklı itirazını ABD tarafına iletti.”

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Yeni Çağ Azerbaycan’a yaptığı açıklamada ABD-Azerbaycan ilişkilerinde oluşmuş gerginlikle ilgili bilgi verdi. Hacıyev, ABD’nin Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygısızlık göstererek uluslararası hukuk ve prensipleri ihlal ettiğini söyledi. Bu gibi adımların sorunun çözüm sürecini kötü yönde etkilediğini belirten Basın Sözcüsü, söz konusu olayın ikili ilişkileri ciddi anlamda yıprattığını vurguladı.
 

 

Yorumlar

7
 • Böri Şad

  9 ay önce Şikayet Et Azerbeycan ve türkiye Selçukluda olduğu gibi tek millet tek devlet olmalı bu iş bize hem güç katar hem prestij.
 • Miroglu

  9 ay önce Şikayet Et ALLAH C.C bütün askerlerimizi qorusun Turkuyeye Azerbaycana zafer nasib etsin teröristlerin abdnin min belasını versin amin ecmain.
  Toplam beğeni
 • Ali Velioğlu

  9 ay önce Şikayet Et Karabağ'la birlikte Ermenistan'ın yarısını aldığınızda çözüm yakındır.
  Toplam beğeni
 • Erdalsilo

  9 ay önce Şikayet Et Yakındır geliyoruz daha üste cikmadik
  Toplam beğeni
 • İnsanlar

  9 ay önce Şikayet Et Terorist abd israil ingilteredir dünyadaki bütün ölümlerin sebebi abd israil abd ingilteredir
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.