Haber 7

Rusya'dan NATO iddiası! 8 ülkede kuruldu

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, NATO'nun Rusya sınırlarına birlik sevk etme süresini en aza indirgemek için Avrupa'da 'askeri Schengen' kurduğunu söyledi.
GİRİŞ 12.03.2018 17:59 DÜNYA
Metin Boyutu
Rusya'dan NATO iddiası! 8 ülkede kuruldu

Fomin, Rusya Savunma Bakanlığı'nın resmi yayın organı 'Krasnaya Zvezda' gazetesine verdiği demeçte, "NATO yönetiminin yeni öncelikli faaliyeti, Avrupa'daki lojistik ve ulaşım altyapısını iyileştirmek ve 'askeri Schengen' kurmak. Bunun amacı, birlikleri Rusya sınırına sevk etme süresini en aza indirgemek" dedi.

'NATO, AVRUPA'DA SİLAH REZERVLERİ KURUYOR'

 

 

NATO'nun günümüzde birliklerinin Transatlantik sevkiyatıyla ilgili konular üzerinde çalıştığını kaydeden Fomin, bu amaç doğrultusunda Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde silah, askeri teçhizat, mühimmat ve malzeme rezervleri kurulduğunun altını çizdi.

'8 ÜLKEDE KOORDİNASYON MERKEZİ KURULDU'

Rus bakan yardımcısı sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün itibarıyla ABD'nin Avrupa'da konuşlu birliklerinden onlarca kat büyüklüğündeki takviye birliklerin hızlı şekilde sevkiyatı için gerekli bir lojistik rezervi kuruldu. Birliklerin kabulü ve konuşlandırılması için Polonya, Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Slovakya, Litvanya, Letonya ve Estonya'da 8 koordinasyon merkezi kuruldu."

ABD'nin eski Avrupa Kara Kuvvetleri Komutanı Ben Hodges, Avrupa ülkelerinin Rusya'yı daha etkili bir şekilde caydırmak için ‘askeri Schengen' kurma konusunda anlaşmaları gerektiğini söylemişti.

ABD'li general, Avrupa ülkelerinin sınırlarından silah ve askeri malzeme sevkiyatlarının hızlı bir şekilde yapılması için özel kuralların uygulanması gerektiğini savunmuştu.

Yorumlar

7
 • Vatan sever.

  9 ay önce Şikayet Et Isgalci somurgeci batili devletler bunu yaparken Turkiye Rusya eli armut toplamiyor her hal.Sanilmasin Turkiye sadece gucunuAfrine odaklamis.
  Toplam beğeni
 • Anatolia

  9 ay önce Şikayet Et ABD nin en büyük üsleri Polonya ve Kosova... Ama korkusu Çin veRusya nın büyümesi elbette
  Toplam beğeni
 • mert

  9 ay önce Şikayet Et Putin almayaya diyecekki 1989 yılında verilen dogu almanyayı vermeniz icin üc süre inanin almanlar kaçan kaçana, türklerden ,yabancılardan olanakları olmayanlar hariç hepsi kaçarlar.
  Toplam beğeni
 • mübarekinsan

  9 ay önce Şikayet Et rusyanın cayacağı bir şey olduğunu düşünmüyorum. yapılan işlemlerin de türkiye için olduğunu düşünüyorum
  Toplam beğeni
 • Kemal

  9 ay önce Şikayet Et Kosova daki üslerini demek bilmiyorlar.su anda ABD bin en büyük üssü Kosova da.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.