Haber 7

Telefonda ihmal ölüm getirdi

Belçika’da cep telefonuyla küvete giren 14 yaşındaki genç, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.
GİRİŞ 12.03.2018 17:46 DÜNYA
Metin Boyutu
Telefonda ihmal ölüm getirdi

Belçika'nın Valon Bölgesinde Pont-de-Loup kasabasında yaşayan 14 yaşındaki Hugo isimli genç, küvete cep telefonuyla girince elektrik çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti. 

Telefon şarja takılı şekilde küvete düştü

Talihsiz gencin cep telefonu şarja takılı şekilde küvete girdiği, bir müddet sonra uyuya kalan gencin elindeki telefonu su dolu küvete düştüğü belirtildi. Su ile temas eden şarj kablosu, elektrik akımına sebep oldu ve genç elektrik akımına tutuldu. Elektrik çarpması sonucu vücudunda ağır yanıklar oluşan Hugo, hastaneye kaldırılsa da tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Ölüm sebebi, elektrik çarpması sonucu vücutta oluşan yanıklar olarak açıklandı. 

 

Yetkililer cep telefonlarının şarja takılı olarak suyla temasının büyük riskler taşıdığına dikkat çekiyor. 

Yorumlar

1
 • Voltaj

  9 ay önce Şikayet Et 2,7 volt adam öldürür mü?
  Toplam beğeni
  • ali dost

   8 ay önce Şikayet Et volt degil kurban Allah olduruyor o vesile oluyor
  • OSMANLI GELİYOR

   9 ay önce Şikayet Et bildigim kadariyla voltaj degilde amper onemli voltaj ne kdr dusuk olursa olsun amper yuksekse gecmis olsun.
  • Danismend

   9 ay önce Şikayet Et Yeni tip şarj cihazları yani ufak adaptörler (smps tip) eski hantal trafolu adaptörler gibi güvenli değil ne yazık ki. Yeni tip adaptörlerde anahtarlamalı devre kullanılıyor ve voltaj 300 voltun üzerine çıkıyor. Çok ufak bir trafodan geçtikten sonra 5 volta düşürülüyor. Eğer nemli bir ortamda kullanacak olursanız 300 volt ile 5 voltu birbirinden ayıran 1 veya 2 mm lik güvenlik aralığına şu damlacıkları birikir ve çıkıştan telefonunuza 5 volt yerine 300 volt verilir. Kısacası 2,7 volt değil adamı öldüren... 300 volt!
   Toplam beğeni
  • faruk

   9 ay önce Şikayet Et öldürür tabi kalem pil bile öldürür amper e gücüyle
  • mehmet Ş

   9 ay önce Şikayet Et Büyük ihtimalle çevirici devresi zarar görüp su ile kısa devre olmuş olabilir.yoksa bataryayı yutsa belki ölür :-))
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.