Haber 7

ABD'den yeni 'Suriye' hamlesi

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley, Suriye'de ateşkesin başarısız olduğunu belirterek, BMGK'ye "kabul edilir edilir edilmez Doğu Guta ve Şam'da hemen yürürlüğe girecek, bağlayıcılığı olan yeni bir karar tasarısı" sunduklarını söyledi.
GİRİŞ 12.03.2018 20:12 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'den yeni 'Suriye' hamlesi

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suriye'de ateşkesin başarısız olduğunu belirterek, BM Güvenlik Konseyine (BMGK) "kabul edilir edilir edilmez Doğu Guta ve Şam'da hemen yürürlüğe girecek, bağlayıcılığı olan yeni bir karar tasarısı" sunduklarını söyledi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BMGK'nin Suriye'de 30 gün insani ateşkes talep eden 2401 sayılı kararının kabul edilmesinden iki hafta sonra, konseye bu kararın uygulanmasına ilişkin raporunu sundu.

 


Haley, Suriye'de ''Uygulanamayan ateşkesin'' görüşüldüğü oturumda yaptığı konuşmada, Rusya'yı Suriye'de ateşkesin uygulanması konusunda verdiği sözleri yerini getirmemekle suçladı.

'HAREKETE GEÇME ZAMANI GELDİ'

Bombaların çocukların üzerine düşmeye devam ettiğine dikkati çeken Haley, şunları söyledi:

''Ateşkes başarısız oldu ve harekete geçme zamanı geldi. ABD bahanelere yer bırakmayacak, basit ve kabul edilir edilmez yürürlüğe girecek bağlayıcı yeni bir karar tasarı hazırladı.'' dedi.

Yorumlar

35
 • zeki

  9 ay önce Şikayet Et yalanın batsın hani gaz kullandığında esadı vuracaktın
  Toplam beğeni
 • sami

  9 ay önce Şikayet Et Yalan Yalan Yalan
  Toplam beğeni
 • seyfullah

  9 ay önce Şikayet Et yukarıdaki resimde bir şeytan gördüm sanki...
  Toplam beğeni
 • ugur btn

  9 ay önce Şikayet Et Savaşsız yüzyıl geçecek az kaldı.Biz savaşçı milletiz sizde korkak.Ya gidin yada leş olun suriye çplüğünde
  Toplam beğeni
 • Anadolulu

  9 ay önce Şikayet Et Acil olarak natodan çıkmak gerek bu katil abd. Ab. Bize sadece sorun yapar biz yolumuza milli duruşla devam etmeliyiz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.