Haber 7

Rusya'dan kritik S-400 açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, Türkiye'nin isteği üzerine bu ülkeye S-400 hava savunma sistemi teslimatına ilişkin anlaşmayı daha hızlı hayata geçireceklerini söyledi.
GİRİŞ 12.03.2018 21:25 DÜNYA
Metin Boyutu
Rusya'dan kritik S-400 açıklaması

Kojin Rossiya 24 televizyonuna verdiği röportajda, Türkiye'ye teslim edilecek S-400 hava savunma sistemi bataryalarına ilişkin olarak, "Kontrat imzalandı, şu anda hayata geçiriliyor. Türk tarafı, kontratın hayata geçirilmesinin hızlandırılması istediğini ifade etti" dedi.

'ORTA YOLDA BULUŞTUK'

"Kontratın hayata geçirilmesi konusunda onlarla (Türkiye) orta yolda buluştuk" diye devam eden Kojin, "Kontrat, sanıyorum ki, 2020 başında hayata geçirilmeye başlayacak" ifadelerini kullandı.

 

 

DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN...

Dünyada kullanımda olan en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak gösterilen S-400, insanlı ya da insansız her türlü hava aracının yanı sıra hem kruz hem de balistik füzeleri imha edebiliyor.

Azami menzili 400 kilometre, ulaşabildiği en yüksek irtifa 30 kilometre olan bu sistem ayrıca her hedefe iki füze kilitleyerek eş zamanlı olarak 80 hedefi vurabiliyor.

Sevk edilmeleri halinde, Türkiye S-400 bataryalarına sahip ilk NATO ülkesi olacak.

Yorumlar

2
 • Murat

  9 ay önce Şikayet Et Ne kadar zaman geçti daha füzeler gelemedi.Abd ile rusya danışıklı döğüş içindeler gibi.
 • harbi söz

  9 ay önce Şikayet Et elindeki hazir olanlardan neden vermiyorlar? daha ozamana kadar hazır olmaya başlayacakmış!! bence işin içinde iş var! Allah kerim.
  Toplam beğeni
 • Nafiz

  9 ay önce Şikayet Et Allahım yerüstü ve yeraltı zenginliklerini Türkiye’mize nasip et de şu öldürülen tüm mazlumların hesabını tüm zalimlerden soralım
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.