Haber 7

PKK'lılardan New York sokaklarında Afrin yalanı

PKK sempatizanlarının dün New York'ta düzenlediği mitingde, AA'nın Halep'te çektiği yaralı çocuk fotoğraflarının yer aldığı reklam kamyonu, şehrin sokaklarında "Afrin'de siviller tehlikede" yalanıyla dolaştı.
GİRİŞ 13.03.2018 13:40 DÜNYA
Metin Boyutu
PKK'lılardan New York sokaklarında Afrin yalanı

Terör örgütü PKK destekçileri, dün ABD'nin New York  şehrinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı  Harekatı'nı karalamak için reklam kamyonuyla Halepli çocukların görsellerini,  "Afrin'de siviller tehlikede" yalanıyla şehrin sokaklarında dolaştırdı. 

Örgüt destekçilerinin, dün New York'daki Birlemiş Milletler (BM)  binası önünde düzenlediği PKK'ya destek mitinginde kullandığı reklam kamyonundaki  yaralı çocuk görsellerinin Afrin'de değil, Halep'te çekildiği ortaya çıktı.

 

 

Elektronik bilboardında, 2 çocuk fotoğrafının yer aldığı kamyonet,  üzerinde yazılı "Savaşın 50. gününde Türk güçleri şehirden 2 kilometre uzakta.  Siviller tehlikede" yalanıyla New York sokaklarında propaganda yaptı.

Bilboardın sağ tarafında yer alan görselin, AA tarafından 11 Temmuz  2016'da Halep'te çekildiği tespit edildi.

Fotoğrafta, 2 kardeşin, Rus savaş uçaklarının hava saldırısından  kaçışı görülüyor.

Bilboardda yer alan diğer yaralı çocuk görselinin de yine AA  tarafından Halep'te Rus savaş uçaklarının saldırısından sonra çekildiği ve 11  Ekim 2016 tarihli olduğu belirlendi.

Terör örgütüne yakın sosyal medya hesapları daha önce de AA'nın Doğu  Guta'da çektiği, 2 yaralı çocuğun yer aldığı fotoğrafı Afrin'de çekilmiş gibi  servis etmişti.

Yorumlar

26
 • TRT World

  1 yıl önce Şikayet Et Teröristlerin bu tarz yalan haberlerini TRT World çok güzel videolarla ifşa ediyor. TRT World kanalının reklamını tüm ülkede yapın. Savaş sadece cephede olmuyor. TRT World Youtube, Facebook, Twitter, İnstagram kanallarına abone olun, ve videolarını beğenin. Türk youtuber'ların Şaka videolarını milyonlarca kez izleyen vatandaşlarımız elini taşın altına koyma vakti.
  Toplam beğeni
 • Hüseyin

  1 yıl önce Şikayet Et gün gelecek bu yalan haberlerle abd nin mumu yatsıya kadar yanacak artik abd vatandaşı. buna itibar etmeyecek, orada bulunan ülke insanlarımız bunun ne kadar yalan haber olduğunu destekleyecekler...
  Toplam beğeni
 • Aspirin

  1 yıl önce Şikayet Et Suriyeyi işgal eden abd utanmadan ölünden bahsediyorlar abd ile anlaşmak şeytanla anlaşmak demektir
  Toplam beğeni
 • Dostacısı

  1 yıl önce Şikayet Et abd hiçbir ülkenin kendi halkını kaldırmadığı kadar halkını kandırıyor
  Toplam beğeni
 • duhan

  1 yıl önce Şikayet Et amerkan develti degil kim yapiyorsa o arac sahibini hemen imha edilmeli zor degil newyorkda kim kime mit harekete gecmeli kellesini almali sokak ortasinda
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.