Haber 7

Araplara çağrı: Türkiye’yi örnek alalım

Eski Tunus Cumhurbaşkanı ve Demokratik Devrimleri Savunma Arap Konseyi Başkanı Munsif Marzuki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türk halkına duruşundan dolayı teşekkür ederek, "Arap hükümetlerine en azından duruş sahibi olmalarını tavsiye ediyorum, Türkiye'yi örnek alabilirler" dedi.
GİRİŞ 16.05.2018 07:37 DÜNYA
Metin Boyutu

Marzuki, "Duruşundan ve bizi savunmasından dolayı takdiri hak ediyorlar. Bunu Türkiye'den bekliyorduk. Arap hükümetleri ise onlarla iş birliği yaptığı için susuyor" şeklinde konuştu.

ABD MEŞRUİYETİNİ KAYBETTİ

Tunus Milletvekili Emad el Daimi ise, Demokratik Devrimleri Savunma Arap Konseyi adına yaptığı açıklamada, "Amerika meşruiyetini kaybetti. Bundan sonra Amerika hiçbir barış müzakeresinde yer almamalıdır. Bu katliam, insanlığa ve kutsal yerlere yapılan düşmanlıktır. Arap rejimleri Filistin'e yardım etmekten geri durdu" dedi.

KENDİLERİNE İTİMAT ETSİNLER

 

Nobel ödüllü Yemenli aktivist Tevekkül Karman da Filistin halkına seslenerek, "Sadece kendilerine itimat etsinler. Sonunda haklarını mutlaka geri alacaklar" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

19
 • orhan

  10 ay önce Şikayet Et Mısır sudi arabistan saglam imanlı birilerin eli geçmedikçe ne abd den ne israilden kopmaz ve ne söylersen boş
 • cengaver

  10 ay önce Şikayet Et Arapları trump 7 trilyon dolarla satın almış, bunlardan bir şey beklemeyin, görüntü yapmasınlar yeter.
 • Vatandaş

  10 ay önce Şikayet Et Alamazlar, arap halklarını yönettiğini iddia edenler arap halkından uzak, onlara tepeden bakan batının şişirdiği asimile tipler.
 • yasin akyigit

  10 ay önce Şikayet Et Abdülhamid handan sonra 150 senede bir lider yakalamisiz bu durus icin kolaymi sence kim kimin evladi kimin kopegi belli degil arap ulkelerinin bir cogunda bi katar bi kuveyt gerisi hikaye
 • yasin akyigit

  10 ay önce Şikayet Et biz bu durusa dunyayi vermisiz efendi oyle kolaymi o durusa sahip olmak hicbirzaman turk egilmemis cumhuriyet harici cok şükür esaretimizi zincirimizi kirdik reisicumhurumuzla
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.