Haber 7

ABD'nin hamlesi sonrası İran'dan cevap!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ülkesine karşı artan baskılarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Baskılara boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Ruhani, ABD'nin savaş tehditlerine teslim olmayacaklarını belirtti.
GİRİŞ 16.05.2018 11:45 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'nin hamlesi sonrası İran'dan cevap!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ülkesine yönelik açıkladığı yeni yaptırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ruhani, ülkesinin "ABD'nin baskılarına, yaptırımlarına ve hatta savaş tehditlerine teslim olmayacağını" söyledi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, İran Merkez Bankası Başkanı Valiollah Seif'in Devrim Muhafızları adına milyonlarca dolar para transferi yapmaktan yaptırım listesine alındığını açıklamıştı.

 

 

Mnuchin, Seif'i, "İran Devrim Muhafızları'nın ülke dışındaki kolu olan Kudüs Gücü'ne, Al-Bilad Islamic Bank üzerinden gizlice para aktararak Hizbullah'ın şiddet yanlısı gündemini desteklemek" ile suçlamıştı.

ZARİF: ANLAŞMANIN AKIBETİ BİRKAÇ HAFTAYA BELLİ OLUR

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 2015'te imzalanan ve ABD'nin tek taraflı olarak çekildiği nükleer anlaşmanın devamı konusundaki görüşmelerin olumlu bir şekilde başladığını, pek çok şeyin birkaç hafta içerisinde netleşeceğini söyledi.

İngiltere, Fransa ve Almanya Dışişleri bakanları ile Avrupa Birliği dış politika temsilcisiyle dün yaptığı bir buçuk saatlik görüşmeden sonra gazetecilerle konuşan Zarif, "Doğru yoldayız... Pek çok şey önümüzdeki haftalarda neler yapabileceğimize bağlı olacak" dedi.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.