Haber 7

ABD'nin savaş planları çalındı

Çin hükümetinin hackerları, Amerikalı yetkililerin bilgisayarlarını hackleyerek, yüksek hassasiyet içeren denizaltı savaş faaliyetleri ile ilgili bilgileri ele geçirdiler.
GİRİŞ 09.06.2018 11:05 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'nin savaş planları çalındı

Washington Post’un haberine göre, Çin hükümetinin hackerları, ABD’li yetkililerin bilgisayarlarını hackleyerek, içerisinde denizaltı savaş faaliyetleri ile ilgili yüksek hassasiyet ve önem taşıyan bilgileri ele geçirdiler.

İsmi verilmeyen bir ABD’li yetkili, hackerların ele geçirdiği bilgilerin, ABD denizaltılarının süper sonik füze planlarını içerdiğini belirtirken, bahsi geçen güvenlik ihlalinin geçtiğimiz Ocak ve Şubat aylarında gerçekleştiği ve Amerikan ordusu ile FBI’nın konuyu netleştirmek adına bir soruşturma başlattığına yer verildi.

 

 

Washington Post ve Reuters gibi gazetelerin FBI ve ordudan konu ile alakalı açıklama yapmalarını istemeleri üzerine ise, ordu yetkililerinden, bu tarz önemli bilgilerin kamuya açık bir şekilde paylaşılamayacak şekilde gizlilik içerdiğine dair cevap geldi. Çin büyükelçiliği, ABD'li yetkililerin bilgisayarlarının ele geçirildiğine dair bir bilgilerinin olmadığını açıklarken, hackerların Newport’taki askeri üste bulunan Denizaltı Savaş Merkezi’nin bilgisayarlarına saldırıda bulunduğu kaydedildi.

Yorumlar

7
 • yücel

  1 yıl önce Şikayet Et çinliler yapmamıştır kendı adamları yapmıştr ve de sucu cıne atmıslardır.. karsılıklı dovus
 • sadik

  1 yıl önce Şikayet Et amerikan ordusnda yahudi asilli ajanalr var bunlar cin develtine yardim ediyor cunku israil amerikanin fisini cekince cin develtini kullanacak muslumnalra karsi bir asir daha pilnalri o.onun icin cin cok amerikan silahi yapmaya basladi
 • Yakub

  1 yıl önce Şikayet Et Savaş hiledir. Bizde savaş planları çalalım. Türk hackerlar bu işi becerir. Gece saat 03:00 da en uygun saldırı bence. Zalimlerin tam derin uyku saati. Artık oyun kuran biziz biz . Müslüman Türkler geliyor. Sahte Türkler dışarı.
  Toplam beğeni
  • KULAKSIZ

   1 yıl önce Şikayet Et İyide bilader senin gecen oranın gündüzü oluyor nasıl 03.00'de düşünüyorsun
   Toplam beğeni
  • faruk bayrak

   1 yıl önce Şikayet Et bizde öğlen saatleri abd'de gece saatlerine denk geliyor. uyanık olmaya gerek yok. mesai saatleri içerisinde saldırsak yeter :))
   Toplam beğeni
 • hasan

  1 yıl önce Şikayet Et savaşlar, eskiden bilek gücüyle kılıçla olurdu,taaki birinci dünya savaşınna birinci dünya savaşındada makineli tüfeği,ikinci dünya savaşındada seri üretimde dahil tankı çok olan kazanırdı,şimdi herşey bilgisayara bağlı bilgi gücü olmuş siber saldırı,kimin kafası daha çok çalışıyorsa düşmanın füzesini düşmana yönlendirebiliyor. vaybe
  Toplam beğeni
 • made in cihna

  1 yıl önce Şikayet Et Cin kanse gibi bu Enperyalizlerin vucudunu sarmis Enperyalizler cikmaz sokaga sokmuslar.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.