PKK eridikçe İngilizler çıldırdı! 'Türkiye...'

Financial Times, Türkiye'nin Kandil'deki PKK'lı teröristlere yönelik operasyonunu hazmedemediklerini apaçık ortaya koyan bir değerlendirme yaptı. Financial Times, Türkiye'nin bölgede yeteri kadar birliği olmadığını, Bağdat'ın bu operasyona öfkeleneceğini yazdı.

GİRİŞ 12.06.2018 12:50 GÜNCELLEME 13.06.2018 05:42 DÜNYA
PKK eridikçe İngilizler çıldırdı! 'Türkiye...'
PKK eridikçe İngilizler çıldırdı! 'Türkiye...'

Türkiye, hem Suriye'de hem de Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlara devam ediyor. Sınırdaki tüm PKK inlerini yerle bir eden TSK, kara ve hava birlikleriyle sahada etkinliğini sürdürüyor.

PKK'lı teröristler İHA'larla görüntüleniyor ve havadan ve karadan tek tek etkisiz hale getiriliyor. Kurulan 11 askeri üs ile teröristlerden temizlenen bölgeler güvenlik altına alınıyor.

 

 

TANKLAR KONUŞLANDI

TSK'nın ağırlıklı olarak Kandil'e inen Hakurk bölgesinde yoğunlaştırdığı operasyon kapsamında içeriye tanklar sokularak daha önceden kurulmuş 11 ayrı üs bölgesine konuşlandı. Tanklar, 'şu an için' bir kara harekâtı değil, teröristlerin geçişlerinin tam kontrol altında tutulması için üzerlerindeki termal kameralarından yararlanılmak amacıyla bölgede.

ETİKETLER

YORUMLAR 51 TÜMÜ
 • Ali Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Bağdat öfkelense ne olur la :)
  Cevapla
 • bg turk 1 yıl önce Şikayet Et
  Irak hukumetinin yuzde 60 Ingiliz vatandasidir
  Cevapla
 • JAS. 1 yıl önce Şikayet Et
  ROGER GARUDY AVRUPAYA SESLENDİĞİ "GELECEĞİMİZDE İSLAM VAR "KİTABINDA DİYOR Kİ KISACA: EĞER AVRUPA BİR AN EVVEL MÜSLÜMAN OLMAZLARSA HEM KENDİLERİNİ HEMDE TÜM DÜNYA' YI YOK EDECEKLER.
  Cevapla
 • Mevlüt 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne demişler, Denizde iki balık kavga ediyorsa oradan mutlaka bir ingiliz gecmiştir
  Cevapla
 • cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  Irakı besleyen Türkiye, ama ıraksa türklere karşı terör besliyor.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR