Haber 7

Yeni hamle: Türkiye'deki seçimi bekleyeceğiz

İsrail parlamentosu Knesset'te bugün oylanması planlanan, "Sözde Ermeni soykırımının tanınması" tasarısının geçici olarak rafa kaldırıldığı açıklandı. İsrail basınında yer alan haberlerde, Knesset sözcüsü ile vekiller arasında anlaşıldığı ve 24 Haziran seçimlerinin sonrasında oylama yapılacağı belirtildi.
GİRİŞ 12.06.2018 17:41 DÜNYA
Metin Boyutu
Yeni hamle: Türkiye'deki seçimi bekleyeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi olarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardında gerilen Türkiye-İsrail ilişkisi, 26 Haziran’da daha da gerilecek gibi gözüküyor… Başta Türkiye olmak üzere birçok Avrupa Birliği’ne üye ülkenin tepki gösterdiği bu olay ve İsrail’in Filistinlilere orantısız müdahale etmesinin ardından İsrailli siyasetçiler, “sözde Ermeni soykırımı”nı resmi olarak tanımak istemişti.

İsrailli vekiller, sözde Ermeni soykırımını tanımak için Knesset’te oylama yapılmasını istemiş ve bu talebe olumlu yanıt verilmişti. Bugün Knesset’te oylanması planlanan tasarının geçici olarak rafa kaldırıldığı açıklandı. İsrail basını, Knesset Sözcüsü Yuli Edelstein ile Meretz Partisi’nin vekili Tamar Zandberg’in anlaştığını ve 26 Haziran’da oylamanın yapılacağını yazdı.

 

 

İsrail basını, Knesset’ten sözde Ermeni soykırımı ile ilgili bir gelişmenin Türkiye iç siyasetini etkileyebileceğini ve seçimler öncesinde ilişkileri gerebileceğini yazdı.

Yorumlar

33
 • osm786

  7 ay önce Şikayet Et Siz beklersiniz eger Erdogan secilmez ise kanunu onaylicaksin. Secilirse Erdogandan donunuza ettiginiz icin susacaksiniz. pis millet.
  Toplam beğeni
 • şahin

  7 ay önce Şikayet Et Tanısanız nolur tanımasanız nolur çokta tın tın da tın
  Toplam beğeni
 • yola devam

  7 ay önce Şikayet Et reis, sal korkuyu çakallara.
  Toplam beğeni
 • admin

  7 ay önce Şikayet Et Blöf yapıyorlar. Azebaycan-İsrail ilişkileri bu kadar olumlu iken ermeni palavrasını tanımaları zor. Azerbaycan buna izin vermez.
  Toplam beğeni
 • CETIN

  7 ay önce Şikayet Et neyi oylarsaniz oylayin gozu donmus cani katiller surusu.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.