Haber 7

Haberi alan ülke halkı ayaklandı! BAE isyanı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), görevden alınan eski içişleri bakanı ile tasarladığı öne sürülen darbe planı girişimi Tunuslular tarafından protesto edildi.
GİRİŞ 13.06.2018 10:37 DÜNYA
Metin Boyutu
Haberi alan ülke halkı ayaklandı! BAE isyanı

Başkent Tunus'un sembolik Habib Burgiba Caddesi üzerindeki tiyatro binası önünde toplanan kalabalık, hükümetin düşmesi ve yönetimin değiştirilmesinin amaçlandığı öne sürülen darbe planını protesto etti. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, protesto sırasında söz alan göstericiler, "BAE ve iş birlikçi devletlerin, ülkelerindeki devrimi bitirmeye gücünün yetmeyeceği, Tunus'ta yeniden diktatörlük yönetiminin kaim olmayacağını, Tunus devriminin kazanımlarını sürdüreceği" yönünde slogan attığı görüldü.

 

 

NE OLMUŞTU?

Kuzey Afrika ve Sahil bölgesine ilişkin Paris merkezli Fransızca yayın yapan MondAfrique isimli internet sitesinin başyazarı Nicolas Beau imzalı haberde, BAE istihbarat birimlerinin Tunus'un Cerbe Adası'nda görevden alınan İçişleri Bakanı Lütfi İbrahim ile bir araya geldiği ileri sürülmüştü. 

Yorumlar

9
 • Adsız

  11 ay önce Şikayet Et Görmedim ama bu adam tam ebu lehebe benziyor.
  Toplam beğeni
 • africa

  11 ay önce Şikayet Et abd kuklaları
  Toplam beğeni
 • KARAKURT

  11 ay önce Şikayet Et bunlar haddi aşmaya başladılar kulaklarını bi çekiverelim.
  Toplam beğeni
 • Gülkentli

  11 ay önce Şikayet Et Ortadoğunun en zengi iki ülkesi olan suud ve bae ' yi amerikan uşakları yönetiyor.
  Toplam beğeni
 • Mizan

  11 ay önce Şikayet Et Şu surata bak. Mevlam suratından nuru kaldırmış. Küfrün emrine amade olmuş. İsmi dışında İslam ile alakası kalmamış. Bu dünyada ehl-i küfrün yareni olanlar ahirette de birlikte haşır olunur birlikte aynı akıbeti paylaşırlar. İnananlar için itibari hiç bir kıymetleri olmayan zavallılar.
  Toplam beğeni
  • kırkdort

   11 ay önce Şikayet Et aynen
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.