Haber 7

Arap dünyasından itiraf gibi Türkiye analizi!

Arap dünyasından 100'ün üzerinde siyasi ve düşünür, Türkiye ekonomisinin hedef alınması ve medyada bu ülkeye yönelik karalama kampanyası yürütülmesinin "siyasi ve planlı olduğunu" belirterek, Türkiye'ye destek çağrısında bulundu.
GİRİŞ 13.06.2018 11:50 DÜNYA
Metin Boyutu
Arap dünyasından itiraf gibi Türkiye analizi!

İstanbul merkezli Umeyye Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin yayımladığı, Arap dünyasından 100'ü aşkın siyasi ve düşünürün imzasını taşıyan açıklamada, medyadaki dezenformasyon çalışmaları ile Türkiye ekonomisinin hedef alınmasının "planlı" olduğu vurgulandı.      

Dünyadaki özgür halklardan, "Türkiye'nin demokrasi tecrübesini desteklemeleri" istenen açıklamada, "Türkiye'ye yönelik saldırıların, elde edilen demokratik kazanımların başarısızlığa uğratılması" amacıyla yapıldığı ifade edildi.      

 

 

 Türkiye'nin yanında yer almanın insani ve ahlaki bir sorumluluk haline geldiği kaydedilen açıklamada,  bu desteğin demokrasinin inşası için katma bir güç teşkil edeceği belirtildi.      

TÜRKİYE'DEN ÖVGÜ İLE SÖZ EDİLDİ

Açıklamada Türkiye'nin içeride ve dışarıda izlediği stratejik siyasetten, milli güvenliğini güvence altına alan ve bölgenin güvenliğini koruyan kazanımlarından, teröre karşı güçlü bir set oluşturarak komşularına ve uluslararası topluma yaptığı büyük hizmetlerden övgüyle söz edildi.      

TÜRKİYE'YE DESTEK VERİN ÇAĞRISI

Özgürlük ve demokrasi düşmanlarının tüm karalama kampanyalarına karşılık Umeyye Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin, Türk halkının ve seçilmiş kurumlarının yanında yer alacağı vurgulanan açıklamada, Arap dünyasına, halklara, sivil toplum kuruluşlarına, özgürlük ve onurlu bir hayat arayan herkese "demokratik tecrübesini tamamlaması, elde ettiği kazanımları ve bağımsızlığını koruması için Türkiye'ye destek vermeleri" çağrısı yapıldı.      

Açıklamada ayrıca tüm medya kuruluşlarının ahlaki ve mesleki görevlerini yerine getirerek, Türkiye ile ilgili haberleri, objektif ve titiz bir şekilde vermeleri gerektiği hatırlatıldı.      

Umeyye Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin yayımladığı açıklamaya imza atan isimler arasında Merkez Başkanı Bessam Duveyhi, Suriyeli eski bakanlardan Esad Mustafa, eski Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ve Moritanya Meclis Başkan Yardımcısı Muhammed Gulam eş-Şeyh de bulunuyor.     

Yorumlar

32
 • Şahin

  7 ay önce Şikayet Et Elhamdülillah! İşte olması gereken bu! İlk kez oluyor sanırım
  Toplam beğeni
 • Dağdelenoğlu

  7 ay önce Şikayet Et Halklar arasında kardeşlik duygularını eskitemezler. Ancak kumandalı yöneticiler ve yönetimler Türkiye'nin başarılarını hazmetmekte zorlanıyorlar.
  Toplam beğeni
 • Yakub

  7 ay önce Şikayet Et Arap dünyası uyanın artık şu gafletten. 25 Haziranda BAŞKAN VE HALIFE RTE ERDOĞAN'A tabii olun kurtulun. Allah cc onunla bir kere zalimlere korku saldı. Evel Allah cc adı yetiyor.
  Toplam beğeni
 • said

  7 ay önce Şikayet Et Gercegi gormeye basladiklarinin kanıti gibi İSLAM İŞBİRLİGİ TEŞKİLATI UZAKTAN GÖRÜNÜYOR
  Toplam beğeni
 • Dobra

  7 ay önce Şikayet Et dolara yuroya yatırım yapılmasın algı operasyonlarına pirim verilmesin. Yerli malı kullanılsın. Yatırımlara ve nükleer enerjiye destek verilsin başka şeye gerek kalmaz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.