Haber 7

Rusya'dan zehir zemberek çıkış! Bunu unutmayacağız

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya aleyhine ABD tarafından alınan yaptırım kararlarıyla ilgili açıklama yaptı. "Bu gibi girişimler ABD’nin sadece çaresizliğini gösteriyor" denilen açıklamada, "ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor" ifadeleri kullanıldı.
GİRİŞ 13.06.2018 10:45 DÜNYA
Metin Boyutu
Rusya'dan zehir zemberek çıkış! Bunu unutmayacağız

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Rusya, Rus vatandaşları ve Rus sivil toplum kuruluşlarına ve iş çevrelerine karşı başlatılan yaptırımlarına karşı gece yarısı önemli bir açıklama yaptı.

"BU GİRİŞİMLER ABD'NİN ÇARESİZLİĞİNİ GÖSTERİYOR"

 

 

ABD’ye büyük tepkinin gösterildiği açıklamada, "Washington’un almış olduğu yaptırım kararlarının sonucu önceki kararları gibi sıfır etki oluşturacak. Rusya’nın uluslararası arenada rotasını değiştirmeye zorlamak sonuçsuz kalacak. ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor. Bu gibi girişimler ABD’nin sadece çaresizliğini gösteriyor" denildi. 

"YAPTIRIM TARİHLERİ MANİDAR"

Yapılan açıklamanın devamında ise, "ABD, terörizm ve diğer somut tehditlere karşı savaşmak yerine olmayan düşman icat eden bir bakış açısı sergiliyor. Bu tarihin kısır ama tehlikeli bir döngüsüdür. Washington’un aldığı yaptırım kararları Rusya için çok önemli tarih olan "Rusya ve zafer günü" tarihlerinin arifesinde alındı. Bunu unutmayacağız" ifadeleri kullanılarak sert tepki gösterildi. 

Yorumlar

2
 • elbey

  7 ay önce Şikayet Et ham madde nerden gidiyor avrasya afrikada bunları kesin korkmayın abd teslim olur.
  Toplam beğeni
 • elbey

  7 ay önce Şikayet Et yaptırıma yaptırım avrasya daki ülkeler birlik olup abdye ham madde vermeseler abd biter alın size öneri
  Toplam beğeni
 • Gerçek

  7 ay önce Şikayet Et Putin in dediği gibi, , abd de cumhurbaşkanları değişir, abd değil. Asıl abd yi yőnetenlerin kim olduğunu merak ederim.
  Toplam beğeni
 • mert

  7 ay önce Şikayet Et kuzey korenin tombulunu gaza getirin amerikaya birkaç roket göndesin tombul hem denemiş olur anında amerika cinden ve rusyadan yardim isteyecektir.
  Toplam beğeni
 • Realist

  7 ay önce Şikayet Et Ulan sizde havlayıp havlayıp ininize girmeyin artık..... Meydanı boş bırakırsanız Jandarmanın esiri olursun .
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.