Haber 7

İran'dan sürpriz açıklama! Çekilebiliriz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye'de terör bittiği zaman Esed rejiminin yabancı güçlere ihtiyaç duymayacağını söyledi. Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Ruhani, Suriye'de yabancı güçlere artık ihtiyacın kalmayacağını belirtmesiyle İranlı güçlerin de ülkeden çekilebileceğinin işaretini vermiş oldu
GİRİŞ 13.06.2018 12:52 DÜNYA
Metin Boyutu
İran'dan sürpriz açıklama! Çekilebiliriz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye'de "terörizmin köklerinin bir an önce kazınmasını umduğunu" ve böylece bu ülkede yabancı güçlere ihtiyaç kalmayacağını söyledi.

RUHANİ "ÇEKİLME" İŞARETİ VERDİ

 

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Ruhani, Suriye'de yabancı güçlere artık ihtiyacın kalmayacağını belirtmesiyle İranlı güçlerin de ülkeden çekilebileceğinin işaretini vermiş oldu.

ÖNERİ PUTİN'DEN GELMİŞTİ

Benzer bir şekilde geçen ay Rusya'nın Soçi kentinde Beşşar Esed'le bir araya gelen Rus lider Vladimir Putin de, Esed rejiminin son dönemlerdeki kazanımlarıyla birlikte ülkedeki tüm yabancı güçlerin çekilmesini önermişti.

Yorumlar

7
 • senol

  1 yıl önce Şikayet Et siz,abd,rusya,fransa çekilince terörde bitmiş olur...
 • esas

  1 yıl önce Şikayet Et Kuzey Kore 2 sinemalarda
 • sami

  1 yıl önce Şikayet Et orada öldüreceğiniz bebek kalmadı her halde çekilin isterseniz
  Toplam beğeni
 • Dağdelenoğlu

  1 yıl önce Şikayet Et Suriyede Eset gidince terör biter. Bunu sağır sultan bile biliyor ama İranlı yetkililer hala anlamazlıktan geliyor.
  Toplam beğeni
 • Oku

  1 yıl önce Şikayet Et Ben çıkacaklar diye bir ibare göremedim. Ayrıca neden girdi ki çıksın. Bu işler bu kadar kolay değil. Kendi menfaatleri gereği çıkmayacakları aşikar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.