Haber 7

Yunanistan'dan Türkiye'ye işgal suçlaması

Terör yuvası Kandil Dağı’na yönelik olarak başlatılan operasyon, Yunanistan’da dikkatle takip ediliyor. Bölgenin Irak sınırlarında olduğuna dikkat çekilerek, “Afrin’den sonra yeni bir işgal hamlesi” algısı oluşturulmaya çalışılıyor.
GİRİŞ 14.06.2018 07:46 DÜNYA
Metin Boyutu
Yunanistan'dan Türkiye'ye işgal suçlaması

Türkiye’nin PKK terörü ile mücadelesi, Yunanistan’da yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Terör bataklığını kurutacağız” parolasıyla terör yuvası Kandil Dağı’na başlatılan operasyon, Yunan basınında dikkatle izleniyor. Yapılan haberlerde, Kandil Dağı’nın Irak sınırları içinde olduğuna dikkat çekilirken, “sınır ötesi operasyonun bir anlamda işgal olduğu” algısı empoze edilmeye çalışılıyor. 
 
“Afrin işgalinin ardından şimdi gözler Kuzey Irak’ta” ifadeleri kullanılırken, terör örgütü PKK’dan “İşçi Partisi” olarak bahsediliyor. Operasyonun “Kuzey Irak’taki Kürtler’e yönelik olduğu” yazılarak, PKK ile Kürtler’i eşleştirme hedefindeki geleneksel Yunan yaklaşımı burada da tekrarlanıyor.
 
PKK ATİNA’YI MESKEN TUTTU
 
PKK, ABD ve AB ülkeleri tarafından resmî olarak “terör örgütü” şeklinde tanımlansa da, Yunanistan başta olmak üzere Hollanda, Danimarka, İsviçre, Norveç gibi Avrupa ülkelerinde PKK’ya aleni şekilde destek veriliyor. Atina’nın merkezi Syntagma Meydanı’nda hemen hemen her hafta PKK sempatizanları miting düzenliyor. Parlamento binasının karşısında yer alan bu bölgede terör sloganları atılarak bildiriler dağıtılıyor. (Dirilişpostası)

Yorumlar

6
 • FM..

  11 ay önce Şikayet Et Sabredin sıra size de gelecek, işgal ettiğiniz adalardan başlayıp hepsini geri alacağız
  Toplam beğeni
 • Kahtaismail

  11 ay önce Şikayet Et Evet bizim için tehdit şüphesi olan terörist Yunanistan varsa ki var ozaman orayıda işgal ederiz zurnalar
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  11 ay önce Şikayet Et Sira sizede gelecek
  Toplam beğeni
 • Levrok

  11 ay önce Şikayet Et Sen kimsin irak in sözcüsü mü Almanya nınmı
  Toplam beğeni
 • erkan

  11 ay önce Şikayet Et Evet sira sizede gelcek acele etmeyin sabirli olun ayricada yunanistana gunu birlik adi altinda oralarda para harcayanlara yziklar olsun bu ulkenin vermis oldugu emeklerde zehir zikkim olsun...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.