Haber 7

Türkiye’ye 3 milyar Euro'luk blokaj!

İtalya'da yeni hükümet, AB'nin Suriyeli mülteciler için Türkiye’ye aktarmayı planladığı ikinci 3 milyar Euro’luk kaynağa blokaj uyguluyor.
GİRİŞ 14.06.2018 10:12 DÜNYA
Metin Boyutu
Türkiye’ye 3 milyar Euro'luk blokaj!

Afrika çıkışlı kural dışı göçün en fazla etkilediği AB ülkesi olan İtalya, bu göç yolunun yoğunluğunun azaltılmasını garanti altına almak için Türkiye’ye yönelik kaynağı pazarlık unsuru olarak kullanıyor.

AB Komisyonu’nun Göç ve İçişlerinden Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos’un, mültecilere yönelik son derece olumsuz yaklaşımıyla tanınan yeni İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini’yle görüşme girişimleri sonuçsuz kaldı.

 

 

Almanya, 28-29 Haziran’da Brüksel’de düzenlenecek AB Zirvesi’nde İtalya ile mülteci odaklı bir kriz yaşanmasının önüne geçilmesini sağlamaya çalışıyor. Akdeniz göç yolu için de Ege Denizi’ndeki önlemleri ve yatırımları içeren bir yaklaşım benimsenmesini talep eden İtalya’yı ikna çalışmaları sürüyor. 

Yorumlar

15
 • ibrahim

  9 ay önce Şikayet Et hic kimse merak etmesin arkadaslar .suriyeliler artik ne suriyeye nede avrupaya gider bu saatten sonra.yerlestiler turkiyeye kovsanizda gitmezler.
 • Mesutto

  9 ay önce Şikayet Et Mesle su ki bizde anlasmalar cercevesonde avrupaya akin edecek olan suriyelilere uyguladigimiz blokaji kaldirirsak ne olur diye bir dusunun bakalim
  Toplam beğeni
 • Misafir

  9 ay önce Şikayet Et aslında gitmek isteyeni neden tutuyor hükümet anlaşılacak durum değil salın gitsinler görelim
  Toplam beğeni
 • Ömer

  9 ay önce Şikayet Et Sal gitsinler daha neyi bekliyorsunuz
  Toplam beğeni
 • Fatsali

  9 ay önce Şikayet Et ipsala ve kapikule yeter bunlara. yunan adalqrina bedava tur yapilmali.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.