Haber 7

Büyük tepki! 'Yahudiler dünyadaki en akıllı ırk'

İsrail milletvekili Miki Zohar, 'Yahudi ırkının dünyadaki en akıllı ırk olduğunu' iddia etti.
GİRİŞ 14.06.2018 11:18 DÜNYA
Metin Boyutu
Büyük tepki! 'Yahudiler dünyadaki en akıllı ırk'

İsrail'de iktidardaki Likud partisinden milletvekili Miki Zohar, "Yahudi ırkının dünyadaki en akıllı ırk olduğunu" ve "en fazla insan sermayesine sahip olan ırkın Yahudiler olduğunu" öne sürdü.

Zohar, yolsuzluk soruşturması altındaki İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu savunarak, "Yahudilerin zekaları sebebiyle suçlamalara inanmadıklarını" iddia etti.

 

 

SÖZLERİNE TEPKİ GELDİ

İsrailli vekilin açıklamaları Müşterek Liste'den vekil Ahmed Tibi'nin tepkisine sebep oldu. Tibi, Nazi Almanyası'nın Yahudilere yaptıklarını hatırlatarak, "en akıllı ırk" tanımlamasını kınadı.

Miki Zohar, yolsuzluk soruşturmalarına karşın Netanyahu'ya verilen desteğin yüksekliğine dikkat çekerek, "Yahudileri kandıramazsın, medya ne yazarsa yazsın. İsrail'de halk Yahudi ırkına mensup ve Yahudi ırkının tamamı en yüksek insan sermayesine sahip, en zeki ırk, kavrayışları çok yüksek. Halk başbakanın yaptıklarını ülkesi için yaptığını ve işinde çok iyi olduğunu biliyor" dedi.

Tibi, seçilmiş bir milletvekilinin "ırk teorisine başvurmasına" tepki gösterdi.

Yorumlar

49
 • Dağdelenoğlu

  9 ay önce Şikayet Et Hak'kın ve halkların lanetlediği bir kavim. Bundan dolayıdır ki tarih boyunca sürgün yemişler, inşallah Filistinden de bir daha ve ebediyen sürgün yiyecekler.
  Toplam beğeni
 • Hu de

  9 ay önce Şikayet Et He la he tamam he
 • Okur

  9 ay önce Şikayet Et Akıllı olsalar İslam'ı seçerlerdi.
  Toplam beğeni
 • hidocan

  9 ay önce Şikayet Et siz yahudiler sadece fitne ve yalan probagandada 1 numarasiniz bu yüzden lanetlisiniz zaten zeki felan degilsiniz kendinize ayit bir bulusunuz yok hep diger ülkelerden rüsvetle devsirdiniz bilim adamlari yapti teknolojiyi ABD yardimiyla ....
  Toplam beğeni
 • Mtn

  9 ay önce Şikayet Et Şeytanlıkta en ileri...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.