Haber 7

'Erdoğan'ın S-500 teklifi son derece...'

Rus uzman Viktor Baranets, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya'ya yaptığı S-500 füze savunma sistemlerini birlikte üretme teklifini son derece egzotik ve gizemli buldu.
GİRİŞ 14.06.2018 20:35 DÜNYA
Metin Boyutu
'Erdoğan'ın S-500 teklifi son derece...'

Erdoğan'ın açıklamasıyla ilgili görüşlerini Sputnik'e anlatan Komsomolskaya Pravda gazetesinin köşe yazarı emekli Albay Viktor Baranets, "Teklif son derece egzotik ve gizemli görünüyor. Zira en azından bugün itibarıyla S-400 füze savunma sistemleri alımıyla ilgili tüm konular çözüme kavuşturulmuş değil. Üstelik S-500 kompleksleri test aşamasının sonunda ve Rus ordusunda henüz hizmete alınmadı" dedi. 

Dolayısıyla Rusya'nın S-500'leri başka bir ülkeyle birlikte üretmeye başlamasını şu anda mümkün görmeyen Baranets, "Hükümetin uzun süre önce kabul ettiği bir kararnameye göre yeni silahlar öncelikle Rus ordusunun hizmetine sunulacak, ancak bu aşamadan sonra ortak üretimi ya da satışı söz konusu olacak" hatırlatmasında bulundu.

 

 

Erdoğan, 24 TV, 360 ve Anadolu Yayıncılar Birliği'nin ortak canlı yayınında yaptığı açıklamada S-400'lerle ilgili, "Rusya bize sağ olsun çok uygun şartlarda kredi verdi. Hem de işin ikinci, üçüncü kademesinde ortaklaşa bir üretime gireceğiz. Ayrıca S-500'lerin ortak yapılması konusunda Rusya'ya teklif yaptım" demişti.

 

Yorumlar

11
 • Dostojewski

  9 ay önce Şikayet Et Hele bi devam edin, partneriniz Türkiye'dir.
  Toplam beğeni
 • hasan

  9 ay önce Şikayet Et adam tüm bilgi birikimini neden satsın
  Toplam beğeni
 • Murat

  9 ay önce Şikayet Et Rusyaya bu kadar güvenmeyin onlarda kendi çıkarlarını düşünüyor doğal olarak
  Toplam beğeni
 • Mehmet

  9 ay önce Şikayet Et Turkiye’nin verecegi katki yoktur. Iyilik icin bizi almazlar boyle stratejik urune
  Toplam beğeni
 • Mrsutto

  9 ay önce Şikayet Et Sen merak etme reis su secimi atlatsin sn putin i ikna eder ortak uertiriz abd de seyreder nuhahaha
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.