Haber 7

Naziler, Müslüman ülkede hortladı!

Avustralya askerlerinin Afganistan’da Nazi bayrağıyla dolaşmaları, dünya kamuoyunu şaşkına çevirdi.
GİRİŞ 14.06.2018 14:56 DÜNYA
Metin Boyutu
Naziler, Müslüman ülkede hortladı!

Dün internette büyük bir hızla yayılan Nazi bayraklı asker fotoğrafları, sonunda Avustralya’nın da dikkatini çekti. Avustralya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2007’de gerçekleşen olaya karışan askerler o dönemde cezalandırıldı.

 

 

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull da bugün açıklama yaparak "Bayrak kesinlikle kaldırıldı ve olaya karışan personel cezalandırıldı. Tamamen yanlış bir hareket ve komutanları o dönemde gerekeni yaptı" dedi. Ancak bu cezalar hakkında detay vermedi.

Avustralya 17 yıldır ABD’ye destek için Afganistan’da asker bulunduruyor.

Yorumlar

6
 • Nezih

  8 ay önce Şikayet Et Ezik devlet özelliğinden kurtulmamız iç ve dış mihrakları çok ama çok rahatsız ediyor.Bütün partler bu anlayışta birleşmeli.Ama nerde!Hala yıkcı "sen-ben" meselesi le uğraşıyorlar.
  Toplam beğeni
 • Dağdelenoğlu

  8 ay önce Şikayet Et Tepkileri anlamak için yapılmış bir hareket. Ses çıkmayınca daha fazla diş gösterecekler.
  Toplam beğeni
 • Şevket Hoca

  8 ay önce Şikayet Et paralı köpekler. dini imanı para olandan ne bekliyorsun?
  Toplam beğeni
 • TR-IZMIR

  8 ay önce Şikayet Et Yıl 1915... Birinci Dünya Savaşı’nın ikinci yılında, Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan Büyük Britanya’nın teşvikiyle, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ANZAC adı altında bir kolordu kuruluyor. Amacı, müttefiklerin safında Osmanlı’ya karşı savaşmak.On binlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalı genç, ta 15 bin kilometre uzaklıktaki Türk topraklarına doğru yola çıkıyorlar. Üç aya yakın süren bir deniz yolculuğundan sonra Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyorlar.. Anzaklar cephede Türk askerinin hiç tahmin etmedikleri güçlü direnişiyle karşılaşıyorlar. Avustralya 26 bin, Yeni Zelanda da 7500 savaşçısını kaybediyor. 24 Nisan’ı 25’e bağlayan gün, şafak vakti Anzaklar beyaz bayrağı çekiyor..
  Toplam beğeni
  • Kizildereli

   8 ay önce Şikayet Et Allahu ekber
 • ben

  8 ay önce Şikayet Et la oğlum avustralya mısın ostralya mısın, sen önce bağımsızlığını kazan. ülkende hala ingiliz "genel valisi" var. graliçeye bağlısın ezik.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.