Haber 7

Zirve öncesi büyük kriz! Şansölye'den sert cevap

ABD Başkanı Donald Trump, NATO Zirvesi öncesi yaptığı açıklamada, "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın bir esiri" dedi. Merkel ise, ABD Başkanı'na Almanya'nın bağımsız bir ülke olduğunu hatırlattı.
GİRİŞ 11.07.2018 14:02 DÜNYA
Metin Boyutu

Brüksel'deki NATO zirvesi öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile kahvaltıda bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, Almanya'ya yönelik çok sert bir ifade kullandı. Trump, Almanya için "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın bir esiri" dedi.

ABD Başkanı, Almanya'nın Rusya'dan büyük ölçüde doğal gaz almasını buna gerekçe olarak gösterdi.

 

 

ALMANYA'DAN CEVAP GELDİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Trump'ın "Almanya Rusya'ya esir" sözlerine cevap verdi.

Şansölye Merkel, Trump'a Almanya'nın "bağımsız bir ülke" olduğunu hatırlatıp, "Biz özgürlükte birleşmiş Federal Almanya Cumhuriyeti'yiz. Bu yüzden de bağımsız politikalarımızı üretip bağımsız kararlarımızı alabiliyoruz" dedi.

Yorumlar

7
 • Fatih 43

  7 ay önce Şikayet Et Merkel teyze hala bağımsız bir devletiz diyor yaa. Yok efendim bağımsız falan değilsiniz işte ABD’nin İsrail’in esirisiniz
  Toplam beğeni
 • hamdi

  7 ay önce Şikayet Et 7 senedir Süryede savas bütün silahlari Cihatcilara veren Enperyalisler Siyonisler Sudi vahabileri hersey meydanda Sürye hükümeti sergiledi silahlari..
 • Mirmeheme

  7 ay önce Şikayet Et yaw hehe çok bağımsız bir ülkedir Almanya! Amerikan askerlerinin fiili işgali halen süren ülke ve istihbarat örgütü bile Cia hesabına iş tutan ülkedir. çok bağımsız çook.
 • aspnetturkiye.com

  7 ay önce Şikayet Et çok sert cevap olmuş efendisine söyleyin biraz yontsun söylemlerini
  Toplam beğeni
 • Evad ı Fatihan

  7 ay önce Şikayet Et Biz S 400 alınca ne okuyorduk hanımefendi? Biz bağımsız değil miyiz? Biz sizden çok daha bağımsızız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.