Haber 7

İsrail füzeyi ateşledi! Düşürdüler

İsrail ordusu, Suriye sınırında kime ait olduğu belli olmayan bir insansız hava aracının (İHA) vurularak düşürüldüğünü duyurdu.
GİRİŞ 11.07.2018 16:05 DÜNYA
Metin Boyutu
İsrail füzeyi ateşledi! Düşürdüler

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'den geldiği ileri sürülen bir İHA'nın İsrail hava sahasını ihlal etmesinin ardından Patriot hava savunma sistemi tarafından vurulduğu belirtildi.  

Kime ait olduğu bilinmeyen İHA'nın yaklaşık 10 kilometre İsrail hava sahasını ihlal ettiği kaydedilen açıklamada, "İsrail ordusu, İsrail'in hava sahasının ihlal edilmesine izin vermeyecek ve sivil halka zarar verme girişimlerine gerekli adımları atacaktır" ifadelerine yer verildi. 

 

 

İsrail ordusu, geçen ay da Suriye'den geldiğini ileri sürdüğü bir İHA'nın hava savunma sistemleri tarafından açılan uyarı atışının ardından Suriye topraklarına döndüğünü açıklamıştı. 

Yorumlar

5
 • Demir Ersoy

  7 ay önce Şikayet Et Yapılacak çok güzel bir iş var İsrail üzerine sürekli basit ihalar göndererek milyarlarca dolar zarara uğratılabilir üç beşyüz liralık droneyi milyonluk patriyotlarla düşürmek mejburiyetin de
  Toplam beğeni
 • diriliş

  7 ay önce Şikayet Et hayal görüyorlar
 • Mehmet Yılmaz

  7 ay önce Şikayet Et "Kendin çal, kendin oyna" israilşn yaptığı. Zemin hazırlıyorlar...
  Toplam beğeni
 • Kamil

  7 ay önce Şikayet Et Bir dron için gitti 1 milyon doların israil.
  Toplam beğeni
  • abdullah c.

   7 ay önce Şikayet Et kola icerek zararini telafivederiz canini sıkma.
   Toplam beğeni
 • yetersiz silah

  7 ay önce Şikayet Et esed idlibe saldırmaya hazırlanıyor. muhaliflerin uzun menzilli füzeleri yok. hava savunma sistemleri rus uçaklarını vurmaya yeterli değil. silahları yetersiz.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.