Haber 7

Harita paylaşıp, hedefe koydular! Korkutan sözler

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, müttefiklerinin ve ortaklarının İran'a yönelik ekonomik baskı kampanyasına katılmalarını istedi.
GİRİŞ 12.07.2018 15:20 DÜNYA
Metin Boyutu
Harita paylaşıp, hedefe koydular! Korkutan sözler

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, ABD'nin müttefiklerinin ve ortaklarının İran'a yönelik ekonomik baskıyı arttırma kararına katılmalarını istediğini söyledi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Avrupa'da İran destekli terörist saldırılar 1979-2018 (Kudüs Gücü ve Hizbullah dahil)" yazılı ve Türkiye'nin de işaretli olduğu bir harita paylaşan Pompeo, "İran, BM Güvenlik Konseyi kararlarını ihlal ederek Ortadoğu'da silah göndermeye devam ediyor. İran rejimi her yerde sorun çıkarmak istiyor. Bunu durdurmak bizim sorumluluğumuz. Müttefiklerimizden ve ortaklarımızdan İran rejimine karşı ekonomik baskı kampanyamıza katılmalarını istiyoruz. Rejimin terörizm ve vekil savaşlarını finanse etmek için kullandığı tüm fonları kesmeliyiz. İran, bir sonraki ülkelerimizden birinde terörizm, şiddet ve istikrarsızlığı bastırmaya ne zaman çalışabileceğine dair bir haber yok" dedi.

 

 

Yorumlar

20
 • anadolu ligi

  8 ay önce Şikayet Et ekonomik zararlarımızı karşılayacaksanız olur,ayrıca iranın gerçek hedefi israil falan değil Türkiye ve sunni müslümanlardır bunuda hesaba katalım
 • Hemmet

  8 ay önce Şikayet Et Dünyada terörist ülke varsa o da ABD' dir. Senin Süriye'deki pkk- pyd teröristlerine gönderdiğin silahlar BM' nin hangi kararına istinaden gönderdin.
 • Mrd06

  8 ay önce Şikayet Et Çok ilginç. Türkiye'nin başkenti istanbulmus
 • isa

  8 ay önce Şikayet Et Iki yil önce bizim ülkemiz Türkiye´de darbe girisimi oldu. Bu darbe girisimine Iran´in hicbir katkisi olmadi. Fakat bizim dost bildigimiz basta ABD ve neredeyse bütün NATO ülkeleri destek verdi. Ozaman neredeydin eeeyyy ABD. Terörist basi pensilvanya da ikamet ediyor.
  Toplam beğeni
 • Mantık

  8 ay önce Şikayet Et Eğer bu merkezlerde Bir olay olursa yapanın adresi şimdiden belli demektir
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.