Haber 7

Ahmedinejad'tan Ruhani'yi çıldırtacak çağrı

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye istifa çağrısında bulundu.
GİRİŞ 09.08.2018 17:27 DÜNYA
Metin Boyutu

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, yayınladığı video ile Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye istifa çağrısında bulundu. Ekonomik krize değinen Ahmedinejad, "Ruhani, depoların ve hazinenin boş olduğunu, hükumetin de borçlu olduğunu söyledi. Bu sözlerin hiçbiri doğru değil. Bunca zaman geçti ve şuan 5 yıllık bir ekonomik depresyonun ülkeye dayatıldığını görüyoruz’’ dedi. 

Ahmedinejad açıklamasının devamında, "Ben bu süre içerisinde halkımızın seçimlerde kullandığı olaylara saygımdan dolayı sessizliğimi korudum. Ülkemizin bizden daha önemli olduğunu göz önünde bulundurarak bir şey söylemedim ancak 5 yıl geçti. Ülkenin ekonomisi dağılmak üzere. Halkın güveni nerede ise sıfıra yaklaşmış durumda. Sürekli doğru olmayan konuları halka söylüyor. Halk bu durumdan asla memnun değil'' şeklinde konuştu.

 

 

Ahmedinejad, Ruhani’ye hitap ederek, "Sayın Ruhani halk size güvenmiyor. Bunu anlamanız için nasıl ifade etmem gerekiyor? Cumhurbaşkanı konumunda kalmanız hem ülkenin hem de şahsınızın zararına olacaktır. Halkımızın memnuniyetini kazanmanız gerekiyor. Belki de bunun en iyi yolu artık cumhurbaşkanlığınıza devam etmemenizdir'' ifadeleri ile dikkat çekti. 

Yorumlar

8
 • ahmed

  6 ay önce Şikayet Et ahmed rahat dur bunu şimdi mi soyluyosun bide sizle uğraşmayalım şimdi zamanı değil demeçlerin abd dolarına karşı tam da bielik zamanı iken
 • Babakartal44

  6 ay önce Şikayet Et Adam..
 • ŞEMS

  6 ay önce Şikayet Et küresel savaş yaşanıyor, ha o ha öbürü fark etmez. İran'ın başındakiler in tutarsız yaklaşımları, Türkiye ile dostluğunu kuramaması, suriye politikası, esat in aptallığı na sahip çıkmaları vs... ahmedi necatti haklı çıkarıyor...
 • elci

  6 ay önce Şikayet Et ama perde arkasi israille oynuyor chp gibi
 • Misafir

  6 ay önce Şikayet Et Adam dogru soyluyor
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.