Haber 7

Anne ve babası ABD vatandaşı oldu!

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Slovenyalı Melania Trump'ın annesi ve babası ABD vatandaşı oldu.
GİRİŞ 10.08.2018 08:54 DÜNYA
Metin Boyutu

Melania'nın ebeveynleri Viktor ve Amalija Knavs, New York'ta yapılan vatandaşlık töreninde yemin ederek, Amerikan vatandaşlığına geçti.

Trump'tan 2 yaş büyük 74 yaşındaki baba Viktor'un, Amerika'ya gelmeden önce Slovenya'da oto galerisinde, anne Amalij'nin de tekstil fabrikasında çalıştığı belirtildi.

 

 

Şu an emekli olduğu bildirilen Knavs çifti, Amerika'da "Yeşil Kart" olarak bilinen daimi oturum izniyle yaşıyordu.

Çiftin oturma iznini kızları Melanie Trump üzerinden alıp almadıkları ise açıklanmadı.

ABD'de sistem, yeşil kartı bulunan veya vatandaşlık alan göçmenlerin birinci dereceden yakınlarını kalıcı olarak ülkeye getirmelerine izin veriyor.

Başkan Trump, "zincir göçü" ifadesini kullandığı aile tabanlı bu sisteme, kongrede kendisi gibi düşünen diğer Cumhuriyetçi Parti müttefikleriyle göçmen politikalarındaki düzenlemeler çerçevesinde, sadece eş ve çocukları kapsayacak şekilde sınırlandırma getirmek istemişti.

Yorumlar

7
 • Birisi

  9 ay önce Şikayet Et Allah'ım, ne büyük onur..!!!
 • Soner SAHIN

  9 ay önce Şikayet Et bende vatandas oldum ama ailem den kimse buraya gelmek icin ilgi duymadi zaten ben de bunu dusunemedim cunku Abd oyle insana mutluluk veren bir ulke degil.butun yasama sevinciniz kayboluyor burada,Turkiye miz cok cok daha ideal yasamak icin hatta insan eger issiz ve parasiz bile olmus olsa ornegin, yine de Turkiye insana yasama sevinci veren bir ulke ama Abd oyle degil burda paraniz da olsa mutlu olunamiyor ancak kaprisli paranoyak olunuyor...
 • Yazık olmuş

  9 ay önce Şikayet Et Sanal devlete vatandaş olacagına kimliksiz yaşa daha iyi
 • Misafir

  9 ay önce Şikayet Et Firavun’un eşi.
 • Misafir

  9 ay önce Şikayet Et Oyle bu isler Burda gocmenlere herturlu zorlugu cikrir karsi akrabalari hep Green card alarak abd de kalanlara degisik tip
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.