Haber 7

ABD'li komutandan 'İncirlik üssü' sorusuna yanıt

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon komutanlarından Felix Gedney, Türkiye ve ABD arasında son dönemde yaşanan diplomatik sorunların askeri ilişkileri etkilemediğini bildirdi.
GİRİŞ 15.08.2018 04:53 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'li komutandan 'İncirlik üssü' sorusuna yanıt

Gedney, ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) düzenlenen basın toplantısında, kendisine yöneltilen sorular üzerine Türkiye ve ABD ilişkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İNCİRLİK ÜSSÜ SORUSU
 
"Türkiye ve ABD arasında devam eden diplomatik sorunlar askeri olarak Türkiye ile ilişkinizi etkiledi mi? İncirlik Üssü'nün kullanımı konusunda bir değişiklik gözlemliyor musunuz?" şeklindeki bir soru üzerine Gedney, "Hayır, Türkiyeli müttefiklerimizle ilişkimizde bir değişiklik görmüyoruz." yanıtını  verdi.

 

 

Türkiye'nin koalisyon içerisinde önemli bir role sahip olduğuna işaret eden Gedney, "Onlar (Türkiye) askeri koalisyona, askeri birlikle destek veren bir ülke ve kıymetli bir NATO müttefiki ve aynı zamanda önemli bir bölgesel müttefik. Stratejik seviyede yaşananlar var, fakat profesyonel ilişkimizde operasyonel ve  taktiksel anlamda bir değişiklik görmüyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar

112
 • Turk vatandasi

  1 yıl önce Şikayet Et Trump kendini ne saniyor.Dunyanin odak noktasimi .gercek dost dusman belli oluyor.Allah muslumanlarla beraberdir.
  Toplam beğeni
 • Yorgun

  1 yıl önce Şikayet Et demekki iyi muttefikinizi yarı yarıya fakirleştiriyorsunuz anlaşıldı siz gavurunda gavurusunuz vasselam
  Toplam beğeni
 • osman61

  1 yıl önce Şikayet Et Direk kapaticaksinki akillari baslarina gelsin bazi seyler fazla bekletmeye gelmez.Bende bir cok vatandas gibi ayni seyi bekliyorum.
 • Fatih

  1 yıl önce Şikayet Et Politika yapmış. ABD uzunca bir süredir güvenilir müttefik statüsünü tamamen kaybetti. Toparlaması artık çok zor.
  Toplam beğeni
 • IV. MURAT

  1 yıl önce Şikayet Et Yavaş yavaş etkileyecektir. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.