Haber 7

Almanya'dan Türkiye'ye teşekkür

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Suriye Zirvesi'nde ateşkesten yana tutum sergileyen Türkiye'ye teşekkür etti. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 'Bu konuda çok müteşekkirim' ifadesini kullandı
GİRİŞ 14.09.2018 01:01 DÜNYA
Metin Boyutu
Almanya'dan Türkiye'ye teşekkür

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Berlin'de Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Peter Maurer ile yaptığı görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında, İdlib ve çevresinde insani felaketin yaşanmasını önlemek için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Bunun için Türk yetkililerle de görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Maas, Türk yetkililerinin, Tahran'da Rus ve İranlılarla bir araya geldiğini ve ateşkesten yana tutum sergilediğine işaret ederek, "Bu konuda çok müteşekkirim." ifadesini kullandı.

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile dün bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatan Maas, yarın da Berlin'de ağırlayacağı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Suriye konusunu ele alacağını belirtti.

Maas, İdlib'e büyük bir saldırı yapılmasını engellemeye katkı sağlayacak her durumu memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

Maas ayrıca, Alman hükümetinin Uluslararası Kızılhaç Komitesi’ne 150 milyon avro vereceğini de bildirdi.

Yorumlar

6
 • fusuy lubkam

  7 ay önce Şikayet Et Türkiye köşeye sıkıştırıldıkça Almanya Türkiyeye yaklaşım gösteren bir tavra giriyor. Çünkü mültecilere Türkiye sınırları açarsa en büyük zararı Avrupanın lokomotifi Almanya görür. Gün gibi aşikar.
 • TALHA

  7 ay önce Şikayet Et 2 yüzlüler
  Toplam beğeni
 • kaptan

  7 ay önce Şikayet Et almanlarin bu sevgisi MIDE bulandiracak cinsten cikarlari olmadan tek adim bile atmaz bu karekter yoksunu millet
 • doğan

  7 ay önce Şikayet Et Alman'lar bir süredir nedense Türkiye ve Türk'leri çok sevmeye başladı. Bu işin arkasında altında bir iş var kesin.Yakında çıkar ortaya ,bunlar boşuna böyle sevgi gösterisinde bulunmaz.
  Toplam beğeni
  • Anonim

   7 ay önce Şikayet Et EURO boşuna mı yükseliyor :) Nedeni o.
 • Sami

  7 ay önce Şikayet Et Sen kimsin ki bu konuda fikrin olsun Suriye'ye komşu devletler konuşma hakkına sahiptir
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.