Haber 7

Bir Türkiye çıkışı daha: ABD'ye rağmen olacak

Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Borisov, Türkiye’nin ABD’den yapılan baskıya rağmen S-400 füze savunma sistemlerini satın alma planlarının devam ettiğini söyledi.
GİRİŞ 14.09.2018 12:27 DÜNYA
Metin Boyutu
Bir Türkiye çıkışı daha: ABD'ye rağmen olacak

ABD medyasında Türkiye’nin Rus S-400 füze savunma sistemi için platform inşaatına başladığı haberlerinden sonra Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Borisov yaptığı açıklamada, Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemlerini satın alma planlarının devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin füze sistemlerini 2019’da teslim alacağını söyleyen Borisov, "Üretici firma Almaz- Antey’in önümüzdeki 10 yıl boyunca sadece geleneksel ortaklarımıza değil, NATO ülkelerine de mal üretmekte sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. Türkiye ABD’den gelen baskılara rağmen füze alma işlemlerini durdurmadı. Türkiye tüm ekipmanı sözleşme yükümlülüklerimize uygun olarak zamanında alacaktır" dedi. 

 

 

ABD'YE DOLAR RESTİ

Borisov, Rusya'nın ABD dışındaki ülkelerle askeri anlaşmalarında dolar kullanımından vazgeçmesi gerektiğini belirterek, "Dolara ihtiyacımız yok. Rubleye ihtiyacımız var. Ruble döviz kuru dalgalanmalarına rağmen istikrarlı bir para birimidir. Neden Irak veya Çin ile yaptığımız sözleşmeleri ABD doları ile yapmalıyız" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

5
 • yerli askeri TIR

  7 ay önce Şikayet Et bunlar anlamıyor bağımsız türkiye şok ediyor.
  Toplam beğeni
 • Mete TÜRK

  7 ay önce Şikayet Et Zaten Türk Devleti olarak ABD baskılarına boyun eğerek S-400 füze sistemini almaktan vazgeçer isek; bu bizim bittiğimiz anlamını taşır.
  Toplam beğeni
 • ali

  7 ay önce Şikayet Et ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.ŞÜPE YOKKİ GALİP olan CANABIALLAHTIR.
  Toplam beğeni
 • Kaan

  7 ay önce Şikayet Et Her yere duyurmanin anlamı ne sessiz sessiz yapın işte satışınızı sonra yaptırımlara başvuruyorlar bu sefer herkes etkileniyor
  Toplam beğeni
  • Ömer

   7 ay önce Şikayet Et Güldürdünüz beni. ABD Türkiye de ne olup bittiğini bizim söylememize gerek kalmadan en ince ayrıntısına kadar biliyor
   Toplam beğeni
 • Karadeniz

  7 ay önce Şikayet Et ben elde ne varsa hemen getıttırırdım.sıraya mıraya bakmazdım.cunku abd turkıye ye uygulamaya calıstıgı baskıyı dunya uzerınde baska bır ulkeye uygulamıyor.bur da rusya elını cabuk tutmalı.cunku bu fuzeler bızım sayemızde tanın dı ve eger bız vaz gecersek dıger ulkjeler baskılara maruz kalmadan vazgecerler.benden soylemesı
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.