Haber 7

Almanya mesajı verdi: Biz hazırız

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ülkesinin Suriye'de özgür bir seçim olması durumunda yeniden yapılanmasında sorumluluk almaya hazır olduklarını açıkladı.
GİRİŞ 14.09.2018 13:35 DÜNYA
Metin Boyutu
Almanya mesajı verdi: Biz hazırız

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden önce Alman Haber Ajansı DPA'ya yaptığı açıklamada görüşmenin içeriğine ve Suriye konusuna değindi. 

Maas, Rus mevkidaşıyla yapacağı görüşmede, Suriye'nin İdlib bölgesine taarruz yapılmaması konusundaki beklentilerini Rusya tarafına açıkça aktaracaklarını kaydetti. 

 

 

ALMANYA MESAJI VERDİ: BİZ HAZIRIZ

Suriye'den kaçanlara tekrar dönüş garantisinin verilmesini de isteyen Maas, "Suriye'de sonunda özgür seçimlere yol açan siyasi bir çözüm olursa, yeniden yapılanma için sorumluluk almaya hazırız" ifadesini kullandı. 

Rusya'nın Suriye'deki kilit konumuna dikkati çeken Maas, amaçlarının olası insani bir felaketi engellemek olduğunu dile getirdi. 

ESED ÇIKIŞI

Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suriye'nin istikrarlı bir ülke olmasının kendi çıkarlarına olduğunu kaydederek Suriye'de Esed ile kalıcı bir çözüm düşünülemeyeceğini ancak BM sürecinde seçimler sonucu nihai kararı Suriyelilerin vereceğini belirtti.

Yorumlar

4
 • kayra-keskin

  1 yıl önce Şikayet Et bütün zorlukları Türkiye çeksin ve bunlarda hazır mala konsun misali
 • Fatih 43

  1 yıl önce Şikayet Et Yürüyün gidin be karışmayan Suriye’ye çünkü siz karıştınız mı ortalık daha fazla karışıyor ABD’nin eyaleti Almanya
  Toplam beğeni
 • Ali

  1 yıl önce Şikayet Et Suriye'nin zor zamanında elinizi taşın altına soktunuz mu ki yeni bir yapılanmada pastadan pay kapma derdine girdiniz?
 • ali

  1 yıl önce Şikayet Et ALLAHIM YAR VE yardımcımız ol.şüpe yokki galip olan sadece ve sadece sensin.amiiinnn...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.