Haber 7

Usame bin Ladin'i vuran askerden itiraf!

Terör örgütü El-Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'i öldüren ABD donanmasından emekli deniz subayı Robert O'Neill, bunun hayatında yaptığı en kötü şey olduğunu söyledi.
GİRİŞ 14.09.2018 15:09 DÜNYA
Metin Boyutu
Usame bin Ladin'i vuran askerden itiraf!

2011'de Mayıs ayında Pakistan'da düzenlenen operasyonda el-Kaide liderini öldüren ABD'nin seçkin askeri timinden olan O'Neill, radikal ideolojilerle savaşmanın yolunun, bir şiddet döngüsünden ziyade eğitim yoluyla olması gerektiğine inandığını söyledi. 

New York ve Washington'da düzenlenen 11 Eylül saldırılarının 17. yıl dönümünde ITV kanalında yayınlanan 'Günaydın İngiltere' adlı programa katılarak açıklamalarda bulunan 42 yaşındaki emekli subay, operasyon sırasında Bin Ladin'in iki yaşındaki oğlunu, babasının cesedinin yanında gördükten sonra bunun farkına vardığını söyledi.

 

 

O’Neill, "Ben de bir babayım ve bu zavallı çocuğun bununla hiçbir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Bunun bitmediğini fark ettim ve kimsenin böyle şeyler yaşamamasını umuyorum. Bu savaşı mermi ve bombalarla değil, eğitimle kazanabiliriz. Ortada güvenliğimizi zayıflatan bir ideoloji var." açıklamasında bulundu. 

UTANÇ DUYUYORUZ

Bin Ladin'i öldürmenin hayatında yaptığı en iyi şey mi, yoksa en kötü şey mi olduğundan henüz emin olamadığını belirten O'Neill, "Oğlum ve ben ne yapıyorsak aynı şeyleri yapmaya devam edeceğiz. Evimizdekiler, köpeklerimiz, silahlarımız, güvenli bir alanımız var. Bu şekilde yaşamaktan utanç duyuyoruz. Bundan korkmuyoruz, sadece bilmek istiyoruz." şeklinde konuştu. 

O'Neill, Bin Ladin'in ölümüyle sonuçlanan operasyona katılan eski meslektaşlarından bazılarının ABD Donanması'ndan emekli olup, yazar olarak çalışmaya başladıklarını ve motivasyon konuşmaları yaptıklarını iddia etti.

Yorumlar

22
 • Serkan

  1 yıl önce Şikayet Et islami temsil etmeyen bin ladin e methiye dizenleri ve onu vuranin sanki bir islam lideri vurulmus algisinda cevap verenlere sasiyorum anlamiyorum. bin ladin zaten satin alinmis abd cocugu
 • Seyfettin yaşa

  1 yıl önce Şikayet Et Onlar öldürürse sıkıntı yok ama sen öldürürsen onların gözünde dünyanın en kötü insanısın
 • kayserili

  1 yıl önce Şikayet Et hepinizin sonu piskoposluk olur ve sonunuzda bin Ladin den beter olur.
 • M . YükselKASAP

  1 yıl önce Şikayet Et ya biz bu F-35 lerin satın alma haklarını niye AZERBAYCAN a devretmiyoruz ki, niye 35 tane uçağa ödediğimiz milyar-dolarlar ABD nin Bütçesinde dursun ki, böyle sıkışık olduğumuz bidönemde!
  Toplam beğeni
  • Sadece biri

   1 yıl önce Şikayet Et Niye yemek yemekten, su içmekten vazgeçmiyoruz? Biz bugün onlardan vazgeçersek yarın yiyecek ekmek içecek su bulamayız.
 • baha

  1 yıl önce Şikayet Et Siz gerici pis bir katilsiniz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.