Haber 7

Erdoğan'ın çağrısı sonrası Rusya'dan kritik karar!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İdlib'de insani koridorlar oluşturulacağını vurgulayarak, "Rusya, Türkiye ve İran, İdlib'de, ABD liderliğindeki koalisyonun Rakka'da davrandığı gibi hareket etmeyecek. Rakka'da insani koridorlar kurulmamıştı" dedi.
GİRİŞ 14.09.2018 16:32 DÜNYA
Metin Boyutu
Erdoğan'ın çağrısı sonrası Rusya'dan kritik karar!

Almanya'yı ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, mevkidaşı Heiko Maas'la bir araya geldi.

Başkent Berlin'de konuşan Lavrov, İdlib'de yerel güçleri anlaşmaya teşvik için insani koridor oluşturulacaklarını söyledi.

 

 

Bölgedeki terör unsurlarının vurulacağını dile getiren Lavrov, "Rusya, Türkiye ve İran, İdlib'de, ABD liderliğindeki koalisyonun Rakka'da davrandığı gibi hareket etmeyecek. Rakka'da insani koridorlar kurulmamıştı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tahran'da gerçekleştirilen üçlü zirvede olası saldırı sonrasında büyük sivil kayıpların yaşanacağını belirtmişti.

Yorumlar

14
 • Serdar

  7 ay önce Şikayet Et Dostluk falan yok, ABD ye karşı koz sadece. Ne onlarla dost oluruz ne de dostluklarını isteriz, açın tarih okuyun ruslarla savaşlarımızı. Onlar her zaman aynı kafada, biz ise 2 gün önceyi unutuyoruz.
 • Misafir

  7 ay önce Şikayet Et Rusya ne derde o simdi dagilin beyler abd dusunsun.
  Toplam beğeni
 • Asım

  7 ay önce Şikayet Et Şu fotoğrafın güzelliğine bak yahu.. abd'nin gibi ikiyüzlü bakışlar yok. iki eski arkadaş gibi. Rusya , eski rusya değil beyler.
  Toplam beğeni
  • Rambo

   7 ay önce Şikayet Et Iki mutlu insan ama biri hep kazanan
   Toplam beğeni
 • Ahmet

  7 ay önce Şikayet Et Şuana kadar iyi güzel 4 milyon Suriyeliye baktık ama yeter be kardeşim bir 3 milyon Suriyeli daha kaldıramaz bu ülke. Mecbur kapılar açılacak Avrupa'ya karşı elimizde büyük bir koz var... Salın kim nereye gidiyorsa gitsin.. Zaten şuan ekonomik bir buhran yaşıyoruz.. Suriyelilere yapılan harcamalar 40 milyar doları aşmış vaziyette.. Ne yapıp ne edip Rusya yoluyla bu parayı Esed kafirinden almamız lazım.
  Toplam beğeni
  • 61 li

   7 ay önce Şikayet Et Senden yardım istedilermi verme tamam mı!!...toksun ya,herkesi kendin gibi sanıyorsun.hafta sonları ailenle yaptığın kahvaltıyı kac suriyeli aile yapıyor.onlarda kurulu bir düzen ve mutlu bir yuvalarının olmasını istemezmiydi.Akşam yolunu beklediği bir eşi,elleri dolu vaziyette gelen bir baba görmek istemezlermi!!!mutlu temiz bir yuva...o dilenen kadınlarda sabah 10 da kalkıp evinin işini yapmak istemezmi...evet içlerinde suistimal eden var ama,ihtiyaçlılar onlardan çok fazla...ALLAH için verin...ALLAH için borç verin zayi olmaz korkmayın.''ALLAH ım senin için acıdım ve verdim'' dedinizmi katlarını hem bu dünyada,hem mahşerde alacaksınız korkmayın!! hemde fazla fazla.
   Toplam beğeni
 • SUTCU

  7 ay önce Şikayet Et tahminimce ruslar bize ibdili bana ver halebi sen al diyecek...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.