Haber 7

Avrupa ülkesi F-35'ler için harekete geçti!

Bugüne kadar 37 adet F-35A siparişi veren Hollanda, 30 adetlik ek paket siparişine karar verdi. Envanterindeki F-35A sayısını 67'ye yükseltecek olan Hollanda uçağın Avrupa’daki ilk kullanıcılarından biri olacak.
GİRİŞ 19.09.2018 17:49 DÜNYA
Metin Boyutu

Hollanda Hava Kuvvetleri, teslim aldığı F-35A’lar ile bu uçağın Avrupa’daki ilk kullanıcılarından biri olmuştu. Toplam 37 adet F-35A için imza atan Hollanda uçak sayısını artırmak üzere düğmeye bastı.

Hükümet içindeki çalışmaları hızlandıran Hollanda, 30 adetlik ek paket için hazırlığa başladı. Eğer sipariş kesinleşirse, Hollanda’nın elindeki F-35 sayısı 67’ye çıkacak.

 

 

Ek siparişin ise maliyetinin 4,5 milyar Euro civarında olması bekleniyor.

Halen Hollandalı pilotların eğitimleri ABD’de sürüyor. Ülkedeki ilk F-35 üssü ise Ekim 2019 itibari ile Leeuwarden’de faaliyete geçecek.

Yorumlar

2
 • Asım

  11 ay önce Şikayet Et Hitlerden mi koruyacak kendini? Tabiiki pkk'ya destek.
  Toplam beğeni
 • ramazan

  11 ay önce Şikayet Et s-400 s-500 gibi , kıtalar arası balistik füze uzun mezilli füze sistemlerimizde gelişir inşallah. ozaman çok daha güçlü bir ülke oluruz. bu yahudinin korkusu uzun menzilli füzeyi yaparsa türkler hiç bir şey yapamayız diye tutuştular.
  Toplam beğeni
 • Türkiyem

  11 ay önce Şikayet Et Eminolun2023 deTAI nin yapacağı uçak dünyanın eniyisi olacak inşAllah bakın akıllı mühimmat olsun , obüs , taktik sınıflı siha , havadan karaya mühimmatlar olsun , sığınak delici nüfuz eden bombalar olsun , atak helikopterimiz olsun , silahlarımız , sniperlarımız olsun , hürkuş ve altay tankları daha niceleri var sayabileceğim dünyanın en iyisi kendi dalında çünkü bizde iman var şu gördüğünüz silahların çoğu 6-7 senede geliştirildi bizim altyapımız bile yoktu 2001 krizinde 1 milyar $ IMFninkapısında yatanlar konuşsun sırfbeton yapıyor diyenlere inat şimdi 2 milyar $ihracat var savunma sanayimizde,eskiden bi bukadar para çıkıyordu bırakın ihracı tsk dışardan alıyordu bozuk silahları abd den
  Toplam beğeni
 • Türk

  11 ay önce Şikayet Et Türkün dostu yok düsmani cok sikinti yok .
  Toplam beğeni
 • Almanyada

  11 ay önce Şikayet Et Abd karsiyiz ondan artistleniyor bizde Gavur olarak Gavur Mali aliyoz. Abd cani cehenneme
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.