Haber 7

Dur durak bilmiyorlar! ABD gaza bastı

ABD güçleri, Münbiç'teki işgalini sürdürebilmek için ilçe merkezi çevresinde yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda çukur kazan YPG/PKK'ya yeni iş makineleri verdi.
GİRİŞ 11.10.2018 11:52 DÜNYA
Metin Boyutu
Dur durak bilmiyorlar! ABD gaza bastı

Suriye'nin kuzeyinde Münbiç'i çukurlarla çevreleyen terör örgütü YPG/PKK, ABD'den çukur kazmaya devam edebileceği yeni iş makineleri sağladı.

AA muhabirinin Münbiç içindeki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Irak'ın kuzeyinden Suriye'nin kuzeydoğusuna askeri ve lojistik sevkiyatları devam eden ABD ordusu, ilçedeki YPG/PKK unsurlarına da destek gönderdi.

 

 

ABD'nin sevk ettiği tırlar üzerinde ilçeye 4 adet iş makinesi getirilerek YPG/PKK'ya verildi.

3 adet buldozer ve bir ekskavatörden oluşan iş makinelerinin sevkiyatına ABD askerleri eşlik etti.

Terör örgütü YPG/PKK, mevcut ekskavatör ve buldozerleri çukur kazma ve alt yapı çalışmalarında kullanılıyor.

AA'nın 5 Ekim'deki haberi, terör örgütü YPG/PKK'nın Münbiç kent merkezini çukurlar ve siperlerle çevreleyerek, ilçede varlığını sürdürdüğünü ortaya koymuştu.

Türkiye ile ABD'nin YPG/PKK'yı ilçeden çıkarmakta mutabık kalması üzerine, örgüt tüm kent merkezini çeviren çukur ve siper inşasını kısa süre önce tamamlamıştı.

Çukurların birleşerek oluşturduğu hat, toplamda 29,3 kilometre uzunluğunda. Örgüt, çukurların önüne derinlikleri değişen toprak setler de inşa etmiş, çukurların oluşturduğu hatlar arasına olası çatışmada kullanmak üzere tüneller kazmıştı.

MÜNBİÇ YOL HARİTASI

Türkiye ve ABD, 4 Haziran'da ilçenin teröristlerden temizlenip güvenlik ve istikrarın kalıcı şekilde sağlanması için mutabakata varmıştı.

Mutabakatın ilk somut adımı olarak, 18 Haziran'da Türkiye ve ABD askeri unsurları ilçede koordine devriye faaliyeti gerçekleştirmişti. Türk ve ABD askerleri Münbiç'te şimdiye kadar 57 kez koordineli bağımsız devriye görevi icra etti.

Yorumlar

6
 • SAKARYALI.

  8 ay önce Şikayet Et Sıkıntı yok, kendi kendilerine MEZAR kaziyorlar, rahat olun......
 • u mustafa

  8 ay önce Şikayet Et türkiyenin ne yaptığını afrinde görmedinizmi de hendek kazıyorsunuz. tabii kazanlar abd askeri olmadığı için taş atıp kolu yorulmuyor ya. ölürse kürtler ölüyor. akılsız pkk pyd liler 3 kuruşa abd ne derse yapıyorlar. hala akıllanmamışlar. ne vadediyorlarsa.
 • mehdi muhammedi

  8 ay önce Şikayet Et Anlaşıldı bunlara şeddeli bir şamar patlatmadan gitmeyecekler. Yoksa işimiz var bizi yok sayıyorlar
  Toplam beğeni
 • Demir Ersoy

  8 ay önce Şikayet Et Peki biz neyin devriyesini yapıyoruz hendeklerimi bu ne biçim iş ABD ye asla güven olmaz
  Toplam beğeni
 • Özgür

  8 ay önce Şikayet Et Adamlar ülkemizi işgale hazırlanıyor
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.