Haber 7

Trump durmuyor! Bir tehdit daha

ABD Başkanı Donald Trump, Rus S-400 füze savunma sistemi satın alan Hindistan'ı hedef alan bir açıklama yaptı ve Hindistan'ın çok yakında Washington'ın tavrını öğreneceğini söyledi.
GİRİŞ 11.10.2018 11:19 DÜNYA
Metin Boyutu
Trump durmuyor! Bir tehdit daha

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Hindistan ziyaretinde Hindistan ve Rusya arasında S-400füze savunma sistemi anlaşmasını imzalamıştı. Anlaşmaya imza atan Hindistan, ABD yaptırımlarının yeni hedefi haline geldi.

ABD'nin Hindistan'a karşı tavrının ne olacağı sorulan Donald Trump, "Hindistan görecek. Siz de sandığınızdan daha erken göreceksiniz" cevabıyla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

 

 

Hindistan Kara Kuvvetleri Komutanı Bipin Rawat, New Indian Express'e verdiği demecinde, Hindistan hükümetinin S-400 anlaşması nedeniyle ABD'nin yaptırım uygulayabileceğinin farkında olduğunu ancak Yeni Delhi'nin bağımsız bir politika izlediğini ifade etmişti.

Geçtiğimiz hafta Rusya ile Hindistan Yeni Delhi'ye S-400 sistemlerinin tedariki için sözleşme imzaladı. 5.4 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen anlaşma, Hindistan'a 5 adet S-400 bataryası gönderilmesini öngörüyor.

Yorumlar

11
 • vanga

  7 ay önce Şikayet Et hindistan o füzeleri pakistan için alıyor.umarım almazlar
 • İnanan

  7 ay önce Şikayet Et Türkiye'de eli boş durmamalı S-400 bize yetmez biz Türk yapımı Hisar hava savunma füzelerin seri üretimine başlanmalı acil olarak. Çünkü Rus sisteminden 2 adet alacağız bize ancak 10 sistem gerekir. Onun için Kendi füzelerimiz gerekiyor
  Toplam beğeni
 • Iskender

  7 ay önce Şikayet Et Seni ilgilendirmez tramp hadı başka kapıya sizler artık demode oldunuz
 • Dadaş

  7 ay önce Şikayet Et Kafirlere karşı sesiniz çıkmıyor..israile havla...abd çöküşte artık dünyayı sömüremeyecek hakimiyetini kaybediyor.zalim alçak elinden geleni ardına koyma...pkk ya silah verirken iyi demi.insaallah o silahlar birgün size döner...ozamanda biz sadece izlerizzzzz
  Toplam beğeni
 • Fatih 43

  7 ay önce Şikayet Et Hindistan NATO üyesi değil birşey değil ABD’ye ne oluyor? Hayır NATO’ya üye bile olsa kimden isterse ondan alır adamlar kardeşim. S-400 alan ülkelere havadan saldırı yapamayacaklar ya ondan böyle kudurup duruyorlar. ABD aynı mafya gibi davranıyor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.