Haber 7

ABD'den sürpriz F-35 kararı! Durduruldu

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) geçen ay bir F-35B savaş uçağının kaza yapması sonrası dünya genelinde tüm F-35 hayalet uçağı filosunun uçuşlarını durdurma kararı aldı.
GİRİŞ 11.10.2018 17:18 DÜNYA
Metin Boyutu

ABD'nin F-35 programının sözcüsü Joe DellaVedova 28 Eylül'deki kazanın ardından tüm F-35 hayalet uçaklarının uçuşlarını geçici olarak durdurduklarını söyledi.

ABD Deniz Piyadeleri'ne ait bir F-35B savaş uçağı 28 Eylül'de Güney Karolayna'daki eğitim uçuşu sırasında düşmüş, pilot paraşütle atlayarak kurtulmuştu.

 

 

Olay, F-35 tipi uçakların tarihinde bir ilk olmuştu.

Yorumlar

9
 • gakko

  7 ay önce Şikayet Et BU bir israil abd oyunu amaç Türkiye ye vermemek siz geçin onlari horlanda 30 tane sipariş etti geçen hafta nasil oluyor da üretimi durduruyor
 • osmanoğlu2023

  7 ay önce Şikayet Et hayalet abd'ye hayal oldu... biz kendi işimizi kendi yapmızda haklıymışız kardeş Pakistan bile 1300 km den vuruyor bize daha iyisini yapmak nasip olur inşaAllah
 • Neoturk

  7 ay önce Şikayet Et bizim Ahimiz, ve en önce Takdir Ilahi
 • Musa

  7 ay önce Şikayet Et Ben diyorum şu uçağın tipinde ve tasarımında hayır yok diye. Düşer tabii. Türkler kuşlar gibi bir uçak tasarlamalı. Albatros kuşu gibi. Şahin gibi, kartal gibi. En uzun yol alacak savaş uçağı Albatros kuşu gibi kanat açıklığı çok fazla olmalı. F35in kanat açıklığı çok az.
  Toplam beğeni
 • Misafir

  7 ay önce Şikayet Et Bu proje batarsa hiç şaşmam.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.