Haber 7

1 milyon müslümanı 'sır kamplarda' tutuyorlar!

Çin, Şincan Uygur Özerk Bölgesi'nde kurduğu hukuki dayanağı olmayan 'yeniden eğitim' kamplarını yasalaştırdı. Kamplarda 1 milyona yakın Müslüman zorla eğitimden geçiriliyor.
GİRİŞ 11.10.2018 21:57 DÜNYA
Metin Boyutu
1 milyon müslümanı 'sır kamplarda' tutuyorlar!

Şincan bölgesi yetkilileri "radikal ideolojilerle" mücadele kapsamında eğitim verdiğini iddia ettiği kamplar için yasalarda değişikliğe gitti.

"KÖTÜ DAVRANIŞLARINI DÜZELTECEĞİZ"

Yasada kampların aşırılıktan etkilenmiş kişilerin kötü davranışlarını düzeltmek amacıyla kurulduğu belirtiliyor.

 

1 MİLYONA YAKIN MÜSLÜMAN ZORLA TUTULUYOR

Şincan bölgesindeki kamplarda 1 milyona yakın Müslüman zorla tutuluyor. Kamplarda kalanlara zorla Çin ideolojisi aşılanıyor. Emirlere uymayanlar çeşitli cezalara maruz kalıyor.

İnsan Hakları İzleme Örgütü ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşların geçtiğimiz ay yayımladığı raporlar Çin hükümetinin kamplarda insan haklarını ihlal ettiğini ortaya koymuştu.

Yorumlar

14
 • Hasan

  8 ay önce Şikayet Et Çinliler Firavun’un Musa’yı besleyip eğitmesi, güçlendirmesi gibi Uygur lu kardeşlerimizi güçlendiriyorlar. Çin’in yenilmesinde ilk ve en güçlü darbe onlardan gelecektir.
 • Birdost

  8 ay önce Şikayet Et Uygur Türklerine önce Türkçe öğretilmeli. Çinliler benzeyen yaşam kültürleri geliştirilmeli, temizlik imandandir ! Eğitimi verilmeli. Tüm çocukları okullara gönderilip eğitimleri geliştirilmeli.Cin yönetiminde Çin yönetimini destekleyen kara cahiller değil; Eğitilmiş Uygurlar yer almalı.Teknolojiye üretimde yer alarak el atmalilar. Herşey kendiliğinden ,zamanın da yardımıyla gerçekleşir.
 • hayri çelik

  8 ay önce Şikayet Et kazakistan ve kırgızistan komşu ülkeler. türkmenistan ve özbekistan yakın coğrafya. demek ki hiçbiri ilgilenmiyor !
  Toplam beğeni
 • nail

  8 ay önce Şikayet Et bu tüm müslüman ülkelerin ayıbı malesef
  Toplam beğeni
  • hayri çelik

   8 ay önce Şikayet Et evet. kktc nin tanınmaması önemli ayıplardan bir tanesi.
   Toplam beğeni
 • .. . ....

  8 ay önce Şikayet Et Bugüne kadar Arapları sevdik sıra öz kardeşimiz Uygur Türklerine geldi yüreği olan, müslüman olan sevmeli,hatirlamali, yardım etmeli
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.