Haber 7

Almanya'da Selim salgını! 13 bin kişiyi bilerek...

Almanya'nın önde gelen kentlerinden Münih, anestezi uzmanı Selim C'yi konuşuyor. Anestezi uzmanı olarak görev yapan Selim'in hastalara bilerek Hepatit C bulaştırdığını söylemesi üzerine soruşturma büyüdü.
GİRİŞ 08.11.2018 09:56 DÜNYA
Metin Boyutu
Almanya'da Selim salgını! 13 bin kişiyi bilerek...

Almanya’nın Bavyera bölgesinde ciddi bir sağlık krizi yaşanıyor. Donauwörth bölgesinin büyük hastanelerinden birinde çalışan Selim C. isimli adamın, "Ben hastalara Hepatit C bulaştırdım" demesi üzerine soruşturma açıldı. Bu açıklamanın ardından Donau-Ries Clinic’ten kovulan Selim C’nin kaç kişiye hastalığı bulaştırdığı henüz bilinmiyor.

 

 

Bugün Almanya’nın çok okunan tabloid gazetelerinden Bild, soruşturmanın derinleştirildiğini ve bu kişinin hastalara nasıl Hepatit C bulaştırdığının incelendiğini yazdı. Genelde kan yoluyla bulaşan Hepatit C, iğne üzerinden de bulaşabiliyor.

Yetkililer Selim C’nin neden böyle bir şey yaptığını henüz bilmediklerini açıklarken, adamın çalıştığı dönemde hastanede tedavi olan en az 13.000 kişinin kontrol edilmesi gerektiğini ve bu kişilerde Hepatit C olabileceği duyurdu. Hastalardan en az 21’inde gerçekten de Hepatit C görüldüğü açıklanırken, hastane yönetimi 1300 kişiye mektup göndererek, "Kontrollerinizi yaptırmalısınız" çağrısında bulundu.

 

 

Yorumlar

4
 • Hyr

  6 ay önce Şikayet Et Bu adam cinnet gecirmiş
 • Camlica

  6 ay önce Şikayet Et Bu haber hic iyi degil. Nedenmi Almanlar zaten firsat kolluyor. Millet simdi Polislerden sonra Doktorlara nasil güvenecek.
  Toplam beğeni
 • ABDULLAH PALA

  6 ay önce Şikayet Et cinayetten yargılanıp 1300 defa idam edilmeli, bu en hafif ve bu dünyadaki cezası , ötekini zaten bilen biliyor.
  Toplam beğeni
 • Erkan

  6 ay önce Şikayet Et Gene almanların türkiyeyle ilgili bir oyunu olabilir.amaç türkiyeyi kötülemek bundan bir iki hafta önce iki alman hasta bakıcı yüzlerce hastayı virüs bulaştırıp öldürmüştü olayı kapatmak istiyorlar
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.