Haber 7

İsrail askerleri 1 Filistinliyi şehit etti

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesinde bir Filistinli şehit oldu.
GİRİŞ 08.11.2018 21:39 DÜNYA
Metin Boyutu
İsrail askerleri 1 Filistinliyi şehit etti

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, bölgenin orta kesiminde yer alan Deyr el-Belah kentinin doğusunda düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde bir Filistinlinin İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu şehit olduğunu belirtti.

 

Açıklamada olayla ilgili başka ayrıntı paylaşılmadı.

Filistinliler, 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

 

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl gösterilere müdahalesinde 200'den fazla Filistinli şehit oldu.

Yorumlar

4
 • Sezgin

  4 ay önce Şikayet Et Bismillahirrahmanirrahim Ve mekeru ve mekerallah vallahu hayrul makirin.Onlar tuzak kurdular Allah cc da tuzak kurdu tuzak kurucuların en hayırlısı Allah cc dır.Rabbim şu siyonist kitapsızlarının başlarını kesecekleri bir an önce gönder Ya Rabbi şu siyonistleri Cuma nın ve Rebiülevvel ayının yüzü suyu hürmetine kahreyle mahveyle.Müslüman kardeşlerimize yardım eyle amin.Yıkılasın israil enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim N.Fazıl Kısakürek
 • ihsan

  4 ay önce Şikayet Et allah kahretsin bu lanetli ısraili
 • abdulhamid

  4 ay önce Şikayet Et allah rahmet etsin dava kardeşim gün gelecek intikamimızı alacagiz israilden....
  Toplam beğeni
 • Mehmet

  4 ay önce Şikayet Et Dostlar Türkiye nin savunma hattıdır gazze
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.