Haber 7

Skandal! GKRY, PKK'lı için harekete geçti

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanlığı, pazar günü KKTC'ye kara giriş kapısından giriş yaptığı sırada tutuklanarak mahkemeye çıkarın PKK sempatizanı Suriyeli uyruklu Fadils Chikhou'nun serbest bırakılması için harekete geçti.
GİRİŞ 05.12.2018 17:37 DÜNYA
Metin Boyutu
Skandal! GKRY, PKK'lı için harekete geçti

Rum Dışişleri Bakanlığının, Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı da olan Fadils Chikhou'nun serbest bırakılması için Birlemiş Milletler (BM) Barış Gücü nezdinde gerekli bütün girişimlerde bulunduğu ve sürekli temas halinde olduğu öğrenildi.

 

 

Chikhou, Güney Kıbrıs'ta PKK'lılar tarafından Zeytin Dalı Harekatı aleyhine düzenlenen protesto eylemlerine katıldığı, protestolarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın afişini ve Türk bayrağını yere atarak çiğnediği, terör örgütü PKK lideri Öcalan'ın afişini taşıdığı ve örgüt lehine slogan attığı gerekçesiyle pazar günü KKTC polisi tarafından tutuklanmıştı.

Yorumlar

5
 • nail

  5 ay önce Şikayet Et bütün avrupa ülkeleri terörü besliyor bizde 50 yıldır ab ye gireceğiz diye yalvarıp dil döküyoruz bu kadar terör seven islam düşmanı avrupa bizi hiçbir zaman almaz alamaz alsada lehimize değil aleyhimize çalışır işimize bakalım mevlam tüm islam alemini terörden şerden beladan islam düşmanlarından korusun. Amin
  Toplam beğeni
 • gerçek

  5 ay önce Şikayet Et Aynı şekilde cevap verilmesi lazım
  Toplam beğeni
 • doğan

  5 ay önce Şikayet Et İstedikleri kadar harekete geçebilirler. İt ürür kervan yürür.
  Toplam beğeni
 • Huseyin

  5 ay önce Şikayet Et En kisa zamanda topu turkiyeye at adami buraya gonder
  Toplam beğeni
 • Ali Veysel

  5 ay önce Şikayet Et Hemen Türkiye'ye postalayın.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.