Haber 7

Mısırlı liderden S. Arabistan'a kilise temennisi!

Mısır Kıpti Kilisesi lideri Papa II. Tavadros, Suudi Arabistan'da kilise inşa edilmesi temennisinde bulundu.
GİRİŞ 06.12.2018 16:14 DÜNYA
Metin Boyutu
Mısırlı liderden S. Arabistan'a kilise temennisi!

Mısır'da yayın yapan TEN televizyonunda dün gece bir programa konuk olan Mısırlı Hristiyanların lideri Tavadros, Suudi Arabistan'da kilise yapılmasına ilişkin soruya, "Neden olmasın?" karşılığını verdi.

 

 

Suudi Arabistan'ın şartlarını tam olarak bilmediğini dile getiren Tavadros, bu ülkeye komşu Arap ülkelerinde kiliselerin bulunduğunu hatırlatarak, Suudi Arabistan'da da bir kilise olmasını temenni ettiğini söyledi.

Papa II. Tavadros, "Suudi Arabistan'da çok sayıda Mısırlı Hristiyan yaşıyor. Suudi Arabistan'ın bu insanlara ibadet edecek yer tahsis etmesi çok güzel olur" dedi

 

 

Suudi Arabistan’da ilk ayin geçen pazar düzenlendi

Mısır Kıpti Kilisesi geçen pazar günü Mısırlı Hristiyanların katılımıyla ilk kez Suudi Arabistan'da ayin düzenlemişti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın daveti üzerine bu ülkeye giden Kahire'nin Şobra bölgesi piskoposu Anba Markos'un yönettiği ayin, Suudi Arabistan'da yaşayan bir Mısırlı Kıpti'nin evinde gerçekleştirilmişti.

Yorumlar

1
  • nail

    5 ay önce Şikayet Et yaparlar normaldir mısırı israil ele geçirdi abd de arabistanla kılıçdansı yapıp fal taşında yemin edip anlaşma yaptılar yakında arabistan hiristiyanlaştırılır araplar dolara tapıyor artık
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.