Haber 7

İranlı vekilden mecliste PKK ve Demirtaş skandalı!

İran Meclisi'nde, Mahabad ilinin milletvekili Celal Mahmudzad, Türkiye'nin terör örgütü PKK/YPG'ye karşı gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarını, terör örgütüne yönelik değil sivillere karşı yaptığını iddia etti. İranlı vekil Selahattin Demirtaş'a sahip çıkarak başka bir skandala da imza attı.
GİRİŞ 09.12.2018 09:55 DÜNYA
Metin Boyutu

İran İslam Cumhuriyeti’nin Parlamentosu İslamî Şûra Meclisi'nde, Mahabad ilinin milletvekili Celal Mahmudzade yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarına tepki göstererek, Türkiye'nin, PKK/KCK ve PYD/YPG terör örgütlerini değil sivilleri hedef aldığını iddia etti.

 

 

DEMİRTAŞ'A SAHİP ÇIKTI

İran’ın Batı Azerbaycan Eyaleti’nin Mahabad şehrinin Kürt asıllı milletvekili Celal Mahmudzade yaptığı konuşmada Türkiye’de, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gözaltı kararıyla ilgili de sert ifadeler kullandı. İran’ın Milli Radyosu ve TV internet üzerinden canlı yayını yapılan bu konuşma, İran’ın en etkili dini kuruluşu Kum İlmiye Havzası’na yakınlığıyla bilinen Rasa Haber Ajansı'nda da yer aldı.

 

 

BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜ PROTESTO EDENLERE GÖZALTI

Terör örgütü PKK'nın, 2016 yılında Fırat Kalkanı Harekâtı'nda darbe aldığı dönemde, Urmiye, Goşaçay (Miyanduab),Tebriz ve Erdebil gibi şehirlerde yerel Türk halkı teröre karşı sivil yürüyüşler düzenleyip TSK'nın operasyonlarına destek vermişti. İran güvenlik güçleri Urmiye şehrinde çok sayıda protestocuyu gözaltına alarak ismi bilinen en az iki kişiyi "İran İslam Devrimi karşıtı propaganda" suçuyla mahkemeye sevk etmişti.

Yorumlar

55
 • Türk

  10 ay önce Şikayet Et Bizim ülkemizde teröristlerin partisi bile var. Mhp den çok milletvekili var. Bizde 7/24 terör yanlısı konusuyorlar
  Toplam beğeni
 • kayra-keskin

  10 ay önce Şikayet Et ya bizim meclistekilere ne demeli
  Toplam beğeni
 • KARADERELİ

  10 ay önce Şikayet Et Allah bu millte yardım etsin, düşman her yerde ; hem içeride hemde dışarı da.
 • alaskamkuzey

  10 ay önce Şikayet Et bu zibidi nin turkiyeye girişi yasaklansın
  Toplam beğeni
 • Sivassuşehri

  10 ay önce Şikayet Et Bunun gibilerden Türkiye'de mecliste onlarca hain var,İran da olmuş çok değil.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.