Haber 7

Suudi askerlerinin olduğu üsse hava saldırısı!

Yemen'in Lahic kentinde insansız hava aracıyla düzenlenen saldırıda El-Aned Askeri Üssü'ndeki geçit töreni hedef alındı, saldırıda aralarında üst düzey askeri yetkililerin de olduğu ölü ve yaralılar bulunuyor.
GİRİŞ 10.01.2019 11:33 DÜNYA
Metin Boyutu

Yemen'in güneyinde yer alan Lahic kentinde eğitim yılının başlaması münasebetiyle düzenlenen tören sırasında insansız hava aracıyla bombalı saldırı düzenlendi.

 

 

El-Aned Askeri Üssü'ne düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre, aralarında üst düzey askeri yetkililerin de olduğu, çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı...

Güneydeki Lahic kentindeki saldırıda çok sayıda asker hayatını kaybetti. Amerikan haber ajansı Associated Press (AP), askeri üste vurulan askerlerin Suudi Arabistan destekli koalisyona ait olduğunu duyurdu.

 

 

Al Arabiya televizyonu 6 kişinin öldüğünü en az 20 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ayrıca yaralılar arasında Genelkurmay Başkanı Abdullah Salim Ali Al Nakhai, Genelkurmay Başkan Vekili Zindani, İstihbarat Daire Başkanı Mohammad Saleh Tamah’ın da bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar

42
 • cenk

  9 ay önce Şikayet Et büyük şeytan amerika yine başardı birileri öldü
  Toplam beğeni
 • Misafir

  9 ay önce Şikayet Et İran da Suudiler de aynı; al birini vur ötekine zalimler. Olan halkın çoğunluğuna oluyor. Suudiler Yalancı peygamberlik iddiasındaki Yemame çıkan Müseylemetül kezzab akrabası olan kavimden (Yemame bugün ki başkent Riyad'ın çok yakını); Husiler ise Yemende çıkan yalancı peygamber Esvedü’l-Ansî'nin çıktığı Kuzey Yemen civarının halkı. Bunların dışında kalan %70 i aşan Sünnisiyle Zeydisiyle koca bir halk. Allah mazlumların yardımcısı olsun.
  Toplam beğeni
 • osman

  9 ay önce Şikayet Et Amerikanın uşaklarını siyonist teknoloji kurtaramamış
  Toplam beğeni
 • Aslı gibi..

  9 ay önce Şikayet Et Can yakan canı yakacaktır..Rabbim adaleti büyük..beter olsunlar..
  Toplam beğeni
 • Amedli

  9 ay önce Şikayet Et Vah vah ölmüşlermi? Oysa daha nice müslüman katledeceklerdi .
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.