Haber 7

ABD'den kafa karıştıran Suriye açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, ABD'nin Suriye'den çekilme kararı ile ilgili kafa karıştıran açıklamalarda bulundu. İlk önce "ABD, DAEŞ ile savaşına devam ederken askerlerini Suriye'den çekecek" diyen Pompeo daha sonra, "Trump Suriye'de yeniden askeri alanda eyleme geçmeyi düşünüyor ama umarım buna gerek kalmaz" dedi.
GİRİŞ 10.01.2019 17:23 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'den kafa karıştıran Suriye açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, çıktığı Ortadoğu turunda, Ürdün ve Irak'ın ardından bugün Mısır'da temaslarda bulundu.

 

 

Pompeo, ABD'nin aldığı Suriye'den çekilme kararı hakkında, Mısırlı mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında yeni bir açıklama yaptı. Pompeo, "ABD, DAEŞ ile savaşına devam ederken askerlerini Suriye'den çekecek" dedi. ABD'li bakan, "ABD'nin Ortadoğu'da kararlı bir ortak" olmaya devam ettiğini dile getirdi.

Pompeo daha sonraki açıklamasında, "Trump Suriye'de yeniden askeri alanda eyleme geçmeyi düşünüyor ama umarım buna gerek kalmaz" dedi.

Ortadoğu'daki ABD varlığına da değinen Mike Pompeo, "ABD Ortadoğu'da her zaman özgürleştirici bir güç olmuştur, asla işgalci olmamıştır. ABD bir yerden çekildiği zaman orada kaos ortaya çıkmıştır" dedi.

FRANSA'DAN AÇIKLAMA

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, ülkesinin C-News televizyonuna yaptığı açıklamada Suriye'de siyasi bir çözüm sağlanmasının ardından Fransa'nın ülkeden çekileceğini açıkladı. Le Drian, "Irak’ta askeri olarak bulunuyoruz. Suriye’de ise az bir varlığımız var. Rusya, Suriye’deki anlaşmazlığa siyasi çözüm bulmaktan sorumludur. Rusya’nın, kimyasal silah kullanılmasını engellemek için savaşla değil, Suriye ihtilafına siyasi bir çözüm bulma sorumluluğu var" dedi. 

Yorumlar

22
 • bülent

  5 ay önce Şikayet Et her kafadan bir ses çıkıyor, demokrasiden bunu anlıyorlar demek ki
  Toplam beğeni
 • fahri

  5 ay önce Şikayet Et Mevsim şartlarını gözetmeliyiz. Birinci önceliğimiz Mehmetçik'tir.
 • Mehmet

  5 ay önce Şikayet Et Abd bir yerden çekildiği zaman değil bir yere girdiğinde kaos olmuştur Pompei Efendi.
  Toplam beğeni
 • Tatar.ali

  5 ay önce Şikayet Et Hemen.girmeliyiz
 • hüseyin

  5 ay önce Şikayet Et yeter ne abd si ne rusyası fransası ingilteresi hiç önemli değil
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.